KORKUNUN ESİRİ OLMAKLA DAHA İYİ BİR İNSAN OLAMAYACAĞIMIZ GİBİ ÖLÜMDEN DE KURTULAMAYACAĞIMIZI BİLELİM

0
406

Doğruları görmemezlikten gelmek kendi hak ve hukukunu korku nedeniyle savunmamak, hak ve hukukundan vazgeçmek bize hiçbir yarar sağlamayacak. Bunu gözden kaçırmayalım.

Korkunun imansızlık olduğunu imansızlığın da namussuzluk olduğunu unutmayalım. Demektir ki, biz kurd halkı, kurd bireyleri imanlı insanlar olduğumuzdan dolayı korkmamız gerekiyor. Yine kurd insanları olarak namuslu insanlar olduğumuz için namussuzluğu reddetmemiz gerekiyor. Biz kurdler topraklarımızı welatımızı zorla işgal etmiş olan namussuzlardan çok fazla namuslu ve imanlı olduğumuzu görmeli ve kabul etmeliyiz. Halkımızın kanını emen soysuzlardan çok daha fazla becerikli başarılı olmak zorundayız. Kürdün kendi welatını kendi hak ve hukukunu savunma hakkı vardır. Kürdün susma hakkı boyun eğme hakkı hak ve hukukundan vazgeçme hakkı yoktur. Kurd bireyinin kendi soydaşına kendi kurd kardeşine bacısına silahını yöneltme hakkı da yoktur. Kürdün kurd soydaşına saldırma hakkı da yoktur. Kürdün kurd bireyini aşağılama, rencide etme ve ona zarar verme hakkı da yoktur, korkmaya hakkı olmadığı gibi.

Benim yaptıklarımdan çok daha fazlasını hepiniz yapabilirsiniz. Hiçbirinizin küçük çıkar hesaplarının arkasına saklanmaya hakkı yoktur. Halkımız imanlı ve namuslu bir halktır. Halkımıza zulmediyor olan işgalci namussuzları welatımızdan kovmak zorundayız. Buna yoğunlaşmak zorundayız. Bu yönde bana gelen soruların tamamına özetle cevap vermiş olduğumu umarım. Her bijî kurd u kurdistan.

Saygılarımla, Hisên Baybas