KURDÎSTAN’IN KIZINDAN SİLAV U RÊZ

0
578

Kurdistan Birleşik Devletleri’ni inşa etmek amacıyla 24-Temmuz-2018 tarihinde LE CHÂTEAU d’OUCHY binasının tarihi önemde olan odasında Hükümet ilanı kararlaştırıldı. İsviçre’nin Lozan şehrinde bulunan bu şato’nun aynı odasında 24-Temmuz-1923 yılında Kurdistan’ın kalleşçe ve sahtekarlıkla yok sayıldığı ve Türkiye’nin resmi statü kazandığı karar ilan edilmişti.

Aynı ülke, aynı şehir, aynı bina ve aynı oda’da, doksan beşinci yıl dönümünde, Sürgünde Kurdistan Birleşik Devletleri Hükümeti’nin kuruluş kararını Dünya’ya ilan etmek, sembolik değerde önemliydi.
Ayrıca 1923 yılında Kurdistan’ın parçalanmasına karar verenlerin suratına, bir Kurd tokatıydı. Kurdistan topraklarını işgal altında tutup, Halkına zulüm ile soykırım dayatmış olan barbar, faşist devletlerin yöneticilerine, “kutsal topraklarımızdan defolup gidin” haykırışıydı.
Elbette ki bu kararlı haykırışın gereği yapılacak. Çalışma arkadaşlarımız, bu kararın inancıyla bu kutsal görevi üstlendiler.

Sembolik önemi olan Hükümet kuruluş ilanının yer ve tarihi kadar Kurdistan’ın bir evladı da toplantıda hazır bulunmasının sembolik önemi değerli bulundu ve kararlaştırıldı. Kız olması da değerli önemdedir. Bu, Dünya’nın en zeki kızı, Kurdistan Birleşik Devletleri’nin kızı’dır. Şato’nun içinde birçok resmi çekilen kendisi küçük, değeri çok büyük Kurdistan Birleşik Devletleri kızı’nın bu resimleri zaman zaman paylaşılacak.
Hanım kız tarihtir. Adı Kurdîstanê’dir.
Kurdistan Birleşik Devletleri Hükümeti’ne hizmet etmek ve üye olmak isteyen soydaşlarımız ile çalışmaların ciddiyeti, kural ve disiplin koşulları çerçevesinde ilgileniliyor. Müracaat eden soydaşlarımızın aynı tutumla yaklaşmalarını rica ediyoruz.

Daha önce de Hükümet görevlilerinin adlarının sorulmamasını rica ile ilan etmiştik. Ciddiyetsizce isimleri öğrenmeye çalışan, ısrarla isimleri tekrarla soranlar, çalışma arkadaşlarımızın zaman ve enerjilerini israf ediyorlar. Hükümet çalışmalarını, planlarını sormak yerine, görevli arkadaşlarımızın isimlerini öğrenmek için ısrar edenlerin tutumlarını düşmanca kabul ediyoruz.
Bu hususta, bana ulaşan bilgiler, mide bulandırıcıdır. Midemi bulandıranların, suratlarına kusmaktan zevk aldığımı bilmeyen varsa öğrensin.

Kurdistan Birleşik Devletleri projesini, Kurd Halkı’nın yararına olduğuna inanan her Kurdistan’lı, çalışmalara katılabilir. Bunun koşulları, kuralları ve disiplin adabına uymak zorunludur. Bu projeye katılmış olan arkadaşlar, başarıyla hedefe varacaklarına kararlılıkla inanıyorlar. Aynı inancı taşıyor olup katılmak isteyenler, kurdistan@uskgov.com adresinden ve şahsıma ait Facebook sayfası aracılığıyla ulaşabilirler.
Düşman cephesinden, sinsice bazı iyi niyetli ve değerli soydaşlarımızı kandırarak, Hükümet delege ve yöneticilerinin adlarını öğrenmek isteyeceklerdir. Değerli soydaşlarımız, bilmeden, anlamadan oyuna gelebilirler. Bizim ricamız, Hükümet çalışmalarıyla ilgili ilişkiye geçmek isteyen her kişi, kendi özgür iradesiyle davransın. Hükümet görevlilerinin adlarını sormakta bir yanlışlık yoktur elbette. İsimleri öğrenmekte ısrar etmek, farklı yöntemlerle ısrarı sürdürmek, düşmanca davranış olarak kabul ediyoruz.

Hükümet görevlileri biribirinden değerli Kurdçü şahsiyetler olup, hiçbir güçten, korku veya çekinceleri yoktur.
Arkadaşlar, başarıya odaklı çalışıyorlar. Hükümet kararlarına bağlılıkla uymak, başarının temelidir.
Kurdistan Birleşik Devletleri’nin kızı, Kurdîstanê’den her Kurdçü soydaşımıza selam var. Kurdîstanî bimînin.

29-08-2018

Saygılarımla, Hüseyin Baybaşin