KURDİSTAN BİRLEŞİK DEVLETLERİ HÜKÜMET’İNİN KURULUŞU, ÇALIŞMALARI VE HEDEF

0
473

24-Temmuz-2018 tarihinde İsviçre’nin Lozan şehrinin LE CHATEAU d’OUCHY adlı Şato’nun tarihi adasında ilan edilmiş olan Kurdistan Birleşik Devletleri’ni inşa edecek Hükümet ile ilgili çalışmanın kronolojisi bana ulaştı.
Le chateau d’ouchy, Kurdistan’ın paylaşılmasının kararlaştırıldığı Lozan’daki şato’dur. Türkiye’nin de içinde olduğu dört devlet arasında paylaşılmasına karar verilen aynı odada, Hükümet’imiz ilan edildi.

Türkiye’nin kuruluşunun da ilan edilmiş olduğu aynı ülke, aynı şehir, aynı bina ve aynı oda da Kurdistan Birleşik Devletleri Hükümet’ini doksan beş yıl sonra aynı tarih olan 24-07-2018 de ilan etmek, Kurdistan Halkı için zafere koşmanın ilk atlayışıdır. Kurdistan welatının Dünya haritasından silinip pay edildiği kararın verildiği mekan ve tarihte Hükümet kuruluşu’nu ilan etmek, Halkımız açısından sembolik öneme sahiptir.
Çalışma arkadaşlarımı tekrarla kutluyorum.

Anılan yer ve tarihte, arkadaşlarımız Kurd Ulusal Bayrak’ının gölgesinde hep birlikte Kurd Ulusal marşını (EY RAQÎB) okumuş, Kurd Halkının özgürlüğü ve Kurdîstan bağımsızlığı mücadelesinde Can’ını feda etmiş olan ulusal kahramanlarımız için minnetle saygı duruşunda bulunmuş, neden orada olduklarını izah etmiş, gelmiş olan dost mesajları okunmuş, benim ve Hükümet üyeliğine aday şahsiyetlerin de mesajları okunup kayıt edilmiş. Gerekli resimler çekilmiş. Arkadaşlarımıza hiç beklemedikleri bazı telefonlar gelmiş ve onlar da kayıt edilmiş. Dört saat’lik çalışma sonucunda bir buçuk iki saat arası, tarihi binanın içinde ve dışında dolaşılmış, resimler çekilmiş tekrarla ve Lozan’dan tarihi görevlerini tamamlayıp İsviçre’den ayrılmışlar.

Ucuz tehdit’lere, bazı işgüzarların gevezeliklerine, diğer bazılarının korku nöbetine tutulmalarına, şahsıma yönelik tahrik edici çirkin yönelimlere rağmen, doksan beş yıl sonra Kurdistan Birleşik Devletleri Hükümeti ilan edildi. Bu ilan nasıl başarıldıysa aynı kararlı çalışmayla YEKÎTÎYA DEWLETÊN KURDÎSTAN’ın Birleşmiş Milletler üyesi statüsünü edinmesi de başarılacaktır.
Hükümet üyeleri, iki konu için çalışma yürütüyorlar.

1- Uluslararası hukuk profesörleri koordinesinde Kurdistan Birleşik Devletleri Hükümeti adına Birleşmiş Milletler kurumuna müracaat çalışmaları yapılıyor. Müracaat dosyası tamamlanmış, kimlerin bu tarihi müracaata adlarının yazılacağıyla ilgili gerekli çalışmalar yapılıyor.

2- Kurdistan topraklarında Kurd soydaşlarımıza yönelik işgalci devletlerin işlemiş oldukları suçlar için yetkili mahkemelere müracaat etmek amacıyla çalışmalar yapılıyor.
Müracaat edilecek mahkemelerle görüşmeler yapılıyor. Hükümet çalışmaları tamamlanıp müracaat edildikten sonra gerekli paylaşımlar yapılacak.

Hükümetimizin Birleşmiş Milletler’e müracaatı için hiçbir destek’e gereksinim duymuyoruz. Yalnızca soylu Halkımızın Hükümetimize inanıp güvenmeleri yeterlidir.
Kurdistan’ı işgal etmiş olan barbar’ların soydaşlarımıza yönelik suçlar için yetkili mahkemelere müracaat çalışmalarına çok değerli katkılarınız önemlidir.

Sur, Cizre, Şırnak, Efrin başta olmak üzere Rojava, Şengal, Musul, Mağmur ve Kerkuk başta olmak üzere Güney ve Doğu Kurdistan da soydaşlarımıza yönelik barbar’ların işlemiş oldukları suç delillerini toplamanızı ve kurdistan@uskgov.com e-mail adresinden Hükümetimize ulaştırmanızı rica ediyoruz. Davalar için anlaşmış olduğumuz avukatlar ile direkt irtibat kurmanız için de çalışmalar yapılıyor. Bu çalışmalar tamamlanınca paylaşılacaktır.

Lütfen bu konu için seferber olun. İşkence mi gördünüz? Doktor raporları, yaraların resimlerini çekin, yıkık evlerin adres ve resimleri, hayvanlarınız öldürüldüyse resimleri ve olay mahali adresi ve tarih, hayvanlarınız sizden zorla alındıysa, ne zaman, nerede ve kim tarafından, size olmadıysa bir yakınınız veya komşunuza yönelik olmuşsa, onların bilgilerini de toplayınız lütfen. Kurd özgürlük ve direniş savaşçıları, siyasi çevrelere yönelik, işgalcilerin işlemiş oldukları suçlar savaş suçu’dur.
Bu konu ile ilgili bilgileri önemle rica ediyoruz.
Kurdistan topraklarını işgal etmiş olan barbarlardan vatanımızı geri alacağız. Hükümet’imiz buna kararlıdır.

Birleşmiş Milletler Kurumuna müracaat edildikten sonra, Soylu Halkımızın temsilcileri gibi bireyler ile de görüşmeler yapılacak.
Uluslararası diplomatik çalışmalarımız yapılıyor. Hükümet’in şimdilik paylaşmasını uygun görmediği çalışmalar da vardır.
Çalışmalar kayıt edilip arşivleniyor.
Hükümet çalışmalarının tek bir hedefi vardır. Bu da başarıdır.

Hedef, Kurdistan Halkının tamamına sahip çıkacak Kurdistan Birleşik Devletlerini, resmileştirmektir.
Bi nav u alikarî ya xwedê, serkeftin nêzîGE.
Jibona Kurd u Kurdîstanê
Yekîtîya Devletên Kurdîstan her bijî.

Silav u rêz. 29-07-2018

Saygılarımla, Hüseyin Baybaşin