ZORU BAŞARMAK, KARARLI ÇALIŞMALARLA MÜMKÜNDÜR

0
822

Halkımızın beklentilerinin bilincinde olduğumuzun bilinmesini rica ediyoruz. Kürdistan sorunun da bilindiğini hatırlatmak istiyoruz. Kürtlük adına beyninde yüreğinde sahiplenme kararı olan her Kürdün bizim bildiklerimizi bildiğine inanıyoruz.

Kürdistan Birleşik Devletlerine hizmet amacıyla kurulmuş olan Hükümet amaca hizmet içindir. Kürdistan Birleşik Devletleri’nin resmiyet kazanması hepimizin kararıdır, amacıdır. Bu anlamda hiç bir soru işaretinin olmaması gerekir. Reklam tanıtım peşinde değiliz, olmayacağız da. Bizimle aynı görüşte olan her soydaşımızın bu hizmet çalışmalarına katılmasını, adım atmasını bekliyoruz. Bunun içinde kimsenin davetiye beklemesi gerekmiyor. Önemli bazı nedenlerden ötürü sosyal medya üzerinden bazı ilişkileri gerekli görüyoruz. Birebir görüşmeleri de tedbirleri ciddiye alarak yapıyoruz.
Çalışmalarımızı yürütürken sıkıntılar içinde boğuşan insanlarımızı daha fazla sıkıntılara sürüklemek de istemiyoruz. Elbette ki yapılıyor olan çalışmaların detaylarını çalışan arkadaşlar biliyor. Şimdilik paylaşabileceğimizi detayları da paylaşmışız. Hükümetimiz teorik felsefik çalışmaları aşmış durumdadır. Atıyor olduğumuz adımlar pratik uygulamalardır. Elbette ki Kürdistan Birleşik Devletleri’nin yarın resmiyet kazanmasını istiyoruz. Hatta bu dün olmuş olsa çok daha fazla yararlı olurdu.
Hedef ve amaç anlatıldığı gibi görülmeli, fedakar çalışma arkadaşlarımızın kararlı ve yoğun çalışmaları ile hedefe ulaşmak zorundayız. Halkımızı daha fazla sıkıntılara maruz bırakmadan, beklentilerine yanıt olma hizmeti hükümetimizin kararıdır. Bize ulaşmak isteyen saygı değer soydaşlarımız Hükümet sitesi üzerinden ve sosyal medya hesapları üzerinden bize ulaşabilirler.
Slav û  rêz
Saygılarımla, Hîsen Baybas