YÜZÜNÜZE TÜKÜRMEK BİLE İNSANLIK ADINA UTANÇ VERİCİDİR

0
665

Din Alimleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğine (DİAYDER) yönelik hazırlanan ve 14. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede, hutbelerde ifade edilen bazı Kürtçe sözler PKK tarafından kullanıldığı iddiasıyla “suç kanıtı” olarak gösterildi.

İddianamede bazı Kürtçe kelimelerin Kürtler arasında yaygın olarak kullanılmadığı, bu kelimelerin PKK tarafından benimsendiği, din adamlarının da hutbelerinde bu kelimeleri kullanarak “örgütle bağlantılı” olduklarını gösterdiği varsayıldı. Söz konusu kelimler arasında “civak, bawermend, jiyan, rûmet, rojhilat, aşitî ve hêja” gibi kelimeler yer alıyor.

Sizin beyniniz çürümüş. Sizler faşist zihniyet anlayışını çok ileri düzeyde aşan, zihinsel kirliliğin esiri olmuşsunuz. Bu isimlerin hepsi Kürtçe anlamı olan ve çoğu da Kürtçe isimlerdir. Siz Kürtçe kelime ve isimleri yasakladığınız için bunlar sizin kulağınıza aşina gelmiyor. Kurdistan’ın her tarafında, Kurdistan toprakları dışında ve diaspora da bu kelimelerin hepsi günlük yaşamda kullanılan kelimelerdir.

Bu olay, sizin zihinsel kirliliğinizin dışa yansımasıdır. Sizler de artık insani değerlere anlayış diye bir şey kalmamış. Hepiniz gerçekten zihinsel kirliliğin esiri olmakla beraber ruh hastası olmuşsunuz. Bunu yazanlar,  iddia edenler, bu Kürtçe kelimeleri yasaklayanlar ve size bu gücü veren devletiniz ruhsal hastalık tedavisini görmeye ihtiyacınız var.

Bunu yapabilecek tek güç Kurdistan Birleşik Devletleri hükümetidir. Hiç merak etmeyin. Bizim hükümetimiz çok yakında egemen güç olacağı için Kurdistan topraklarında sizin kalıntılarınızda ıslah etme çalışmaları yapılacaktır.

Yüzünüze tükürmek bile insanlık adına rahatsız edicidir. Yani yüzünüze tükürülmeyi bile hak etmiyorsunuz.