YALNIZ SÜLEYMAN SOYLU DEĞİL, KURD HALKINA ZULMEDEN HER YÖNETİCİ YARGILANACAK

0
288

Yakınlarını faili meçhul bir şekilde kaybeden ailelerin gerçekleştirdiği eylemde bir insanımız gözaltına alınmış. Gözaltında kaybedilen Murat Yıldız’ın annesi Hanife Yıldız şu sözleri söylemiş; “Düşünün ki 27’nci yılındayız, Galatasaray Lisesi önündeki yerimiz bize yasaklanmış, biz de adalet var diye adaletin yerine gelmişiz. Adalet, adaletsizlerin elinde. Adalet ancak adaletlilerin elinde olursa bizim kayıplarımız bulunur” dedi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya tepki gösteren Yıldız, “Süslü Sülo bir gün sen de yargılanacaksın” dedi. Bu sözlerinin ardından polisler tarafından gözaltına alınmış.

Oğlunu faili meçhul bir şekilde kaybetmiş annemizin; ‘‘Sen de yargılanacaksın’’ demiş olması ve bu sözleri nedeniyle ahlaksızca saldırıya maruz kalması Türkiye devletini yöneten aşağılık, kişiliksiz, ucuz ve karaktersiz insanların seviyesini göstermek açısından önemlidir. Ama bizim genç Kurd neslimiz içinTürkiye devlet yönetim anlayışının da kanıtıdır. Kurd halkının genç nesli için bu olay iyi bir delildir. Yalnız Süleyman Soylu değil, onların Mustafa Kemali’i bile yargılanacak ve cezası da mezarının başında ona ibraz edilecektir. Sonra cezası mezarının üstüne kazıklanacaktır. Kurd halkının kanı eline bulaşmış işgal gücü devletinin yöneticilerinin yaptıkları yanlarına kalmayacaktır. Kurd kanını akıtanların hepsi yargılanacak ve onlardan hesap sorulacaktır. Kurdistan Birleşik Devletlerinin kanunları çerçevesinde cezalarını da alacaklardır. Barbar devletlerin yöneticileri bunu böylece bilsinler.

Ayrıca o annemizin söylediklerini de ben buradan tekrarlıyorum. Benim hakkımda da soruşturma açabilirler. Akıttığınız Kurd kanlarından dolayı yargılanacaksınız.

Bunlar Kurd halkını kendi babalarının oyuncağı zannediyorlar. Katlettikleri Kurd insanlarını sahipsiz zannediyorlar. Yaptıklarını yanlarına kalacağını zannediyorlar ama yanılıyorlar. Hayır, efendim, yanlarına kalmayacak. Nereden ve nasıl geldiğini bile göremeyecekler. Kendi evlerinde yargılanacaklar. Kurdistan Birleşik Devletleri resmileştiğinde, kanunlar çerçevesinde bu yargılamaları engelleyemeyeceklerdir.

Benim için bu bir haber değil, gençlerimizin bu devletin yapısını anlamaları için yorum yapma gereğini duydum.

Bİ NAVÊ XWEDAN KURDÎSTAN

SAYGILARIMLA