YA GİDECEKSİNİZ YA DA BİZ SİZİ KOVACAĞIZ, BAŞKA BİR YOLU YOK

0
934

Türkiye Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, “Suriye’nin kuzeyinde bir taraftan Türk Silahlı Kuvvetleri, bir taraftan da Özgür Suriye Ordusu, orada bir Kürt devleti kurdurmamak için ayrı ayrı mücadele ediyorlar. Orada bir Kürt devleti kurulması demek, Türkiye’nin güney doğusunun bıçakla yarılmış gibi yarılıp atılması demek” diye konuştu.

Türkiye devleti Allah değil, Kurd halkı da onun kulu değildir. Kurd halkının kaderini barbar işgalci Türkiye devleti belirleyemez. Biz bunu yıllardır söylüyoruz. Türkiye terör devletidir ve bu terör devleti Suriye’de kamplarda terörist yetiştiriyorlar. Bütün amaçları da Kurd halkının kazanımlarını ortadan kaldırmaktır. Tabii ki, güçleri buna yetmeyecektir ve bütün bu çirkin oyunlara rağmen Kurd halkı kendi bağımsız devletini kuracaktır. Kurd halkına zulmeden Türkiye terör devletinin yöneticileri ve yandaşlarının hepsini Mersin’de denize dökeceğiz.  Bunu da çok iyi bilsinler.

Birkaç gün önce bir arkadaşımızın sorusuna verdiğimiz cevapta; Türkiye yetkililerinin, Suriye yetkilileri ile yıllardır görüştüklerini söylemiştik.  İki gün önce de Erdoğan’ın kendisi açıklama yaptı. Putin, Erdoğan’a demiş ki; siz o bölgede Suriye rejimi ile birlikte çalışmalar yapın. Erdoğan da demiş ki; zaten kendi istihbarat birimlerimiz ile Suriye istihbarat birimleri görüşmeleri sürdürüyorlar ama bizim oraya daha etkin girmemiz gerekir.

Suriye ile birçok alanda birlikte hareket ediyorlar. Suriye’nin istemediği Milli Suriye Ordusu dedikleri tamamen Işid ve benzeri örgütlerin toplamasıdır. O örgütün içerisinde Türkiye’den yine aynı zihniyeti taşıyan yetkilileri var. Onların yönlendiren ve koordine edenler onlardır.

Türkiye’nin yöneticisi; “Suriye Milli Ordusu’yla Kürt Devleti’nin resmileşmesini engellemeye çalışıyoruz” derken burada dansöz gibi kıvırıyorlar. Aslında Suriye Milli Ordusu veya Özgür Suriye Ordusu gibi bir hareket yoktur. Hepsi Türkiye Devleti’nin yönlendirdiği terör örgütleridir. Daha önce ekurd.com sitesinde Işid yöneticisi olan şahısların Milli Suriye Ordusu içerisinde Türkiye’nin askeri üniformasıyla görev yaptıkları paylaşıldı. Hala bu sayfada var. Resimleriyle ve raporuyla nerede, ne yaptıkları ilgili detaylı bilgiler var.

Bay Putin’in kendisi bu bilgileri açıklamıştı. Bay Biden kendisi, Obama’nın yardımcısı iken açıklamalar yapmıştı. Bütün dünya bunları biliyor.

Bizim açıklamalarımızı bazı arkadaşlarımız belki farklı yorumladılar ama bugün Türkiye devletinin kendisi açıklıyor. Biz orada bir Kurd devleti kurdurmayacağız, diyor.

Bağımsız Kurd devleti seni ne ilgilendirir?

Senin ne haddine düşmüş?

Sen kendini Allah mı zannediyorsun?

Yobaz pislik sürüsü…

Bunları görmemiz lazım ve onlara vereceğimiz cevap da bu olmalıdır. Siz Kurdistan topraklarını yeterince fazla, kendiniz gibi kirletmeye çalıştınız. Ama artık sizin burada vadeniz de doldu ve defolup gideceksiniz.

Ya gideceksiniz ya da biz sizi kovacağız. Başka bir yolu yok. Bizim buna odaklanmamız lazım. Benim ısrarla soydaşlarımızdan ricamdır.