UYUŞTURUCU TAŞIYAN UÇAĞIN KENDİSİ SÜLEYMAN SOYLU’NUN OLABİLİR

0
454

ACM Airlines Özel Havacılık Şirketine ait TC-GVA numaralı jet tipi uçakta geçen ağustosta 24 adet bavul içerisinde 1 ton 304 kilo kokain ele geçirildi.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri şirketin İstanbul’daki merkezine ve yöneticilerine düzenlenen operasyonda şirketin sahibi Şeyhmus Özkan, Leyla Ö., Ali Burak B., Fatih Rasim B., Bekir Koray Ö. ve Nesime Özlem B. gözaltına alındıktan sonra mahkemeye sevk edildi.

Şeyhmus Özkan’a ait uçakta 4 Ağustos 2021’de uyuşturucu ele geçirilmesinin ardından, uçağın pilotunun 26 Aralık 2021’de yurt dışından Türkiye’ye geldiğinin İstanbul Emniyet Müdürlüğünce tespiti üzerine, olayın savcılığa intikal ettirildiğini bildiren Gültekin, savcının kararıyla pilotun gözaltına alındığını, daha sonraki sürecin, mahkemenin kararları çerçevesinde sürdüğünü söyledi.

 

Uçağın kendisi Süleyman Soylu’nun olabilir. Süleyman Soylu’nun kendisi ve sülalesi uyuşturucu kaçakçısıdır. Bunu bütün Türkiye biliyor. Belki bu Diyarbakırlının da adını kullanmışlardır. Süleyman Soylu denen kişi PKK tarafından sözde tehdit edilen kişiyle görüşüp, fotoğraf mı çektiriyor? Hangi içişleri bakanı tehdit edilen kişiyle fotoğraf çekme gereğini duymuştur?

Bu yalancılar ve sahtekârlar yalan söyleyerek Türkiye’yi yönetemezler. Sonuçta kendini Türk olarak kabul eden vatandaşların bunları görmesi, anlaması ve kararını vermesi gerekiyor.

Biz Kurdistan Birleşik Devletleri için yaşayacağız. Bunu unutmayalım.