TÜRKİYE DEVLET TERÖRÜ (TURKISH STATE TERRORISM)

0
705

Yüz yıldır Kurdistan topraklarını işgal edip zulüm uygulayarak sistemli soykırım uygulayan terör devletleri saldırılarını son safhasına çıkarmışlardır. Demektir ki;  Kurdistanlılar olarak ulusça kendimizi korumaya hazırlanmamız gerekir. Neyimiz varsa ortaya koymamız gerekir. Bakur, Başur, Rojava ve Rojhılat hepimiz biriz welatımızda Kurdistan’dır.

Bizim welatımızda, bize yaşam hakkı tanımayan ve bize soykırım uygulayan soysuzların kendileri bizden korksunlar.Biz onlardan korkmayacağız.

Rojava ve Başûr’da Türkiye’ye terör devleti tarafından yapılan saldırının cevabı bu olmalıdır. Rojava ve Rojhılat’ta insanlarımıza yönelik eş zamanlı yapılan saldırılar da gösteriyor olduğu gibi Kurdistan ulusal Kurtuluş mücadelesini kazanımlarını etkisizleştirilmesi hedeflendiği nettir.

Hem ulusumuzun kurtuluşu için mücadele ediyor olan kardeşlerimizin böylesi zulme maruz kalmalarına seyirci kalamayız. Hem de welatımızın köylerinde savunmasız insanlarımızın böylesi ağır silahlarla saldırılara hedef olmasını kabul edemeyiz.

Bizim kendimize sahip çıkmamız gerektiren günü yaşıyoruz. Yalanlarla, iftiralarla ve aşağılamalarla bizleri katletmekle kendileri de hiçbir şekilde istediklerini elde edemeyeceklerdir. Bu saldırılar yalnızca işgal devletlerine kaybettirecektir. En çok zarar eden de Türkiye devleti olacaktır. Bunu hepimiz göreceğiz.

Türkiye terör devletinin sözde milli savunma bakanlığı bizim evimizi işgal etmiş, bizim insanlarımızı katlediyor, doğamızı tahrip ediyorlar, saldırıyı yapan kendileri ama

Savunma hakkını neye dayandırıyorlar?

Savunma durumunda olan bizim ulusumuzun temsilcileridir ve bizim savunmasız insanlarımızdır hangi savunma hakkından bahsediyorsunuz. Siz kendi pislik oyunlarınızla Taksim İstiklal Caddesi’nde yine savunmasız insanları hedefleyerek katlettiniz. Bunu da malzeme yapıyorsunuz. Sizde utanma yok, ahlak yok, hak ve adalet anlayışı yok… Gücünüz var diye, konuşuyorsunuz. O gücünüzü size yedireceğimiz günde yakındır.

 

Kurdistan topraklarını işgal eden terör devletleri orantısız ve kalleşçe saldırıları kahramanlık olarak görebilirler. Bunun adı kahpeliktir. Savaşında kuralları vardır. Dünyanın en gelişmiş ağır silahlarıyla silahsız ve sivil köylülerin üzerine saldırmayı kahramanlık olarak nitelendiremezsiniz. Kurdistan’da işgalci olan terör devletlerinin öz karakterlerinin yansımasıdır.

Bu statukonun böyle gitmeyeceğini hepimiz çok iyi bilmeliyiz. yurdunu işgal ettiğini soykırımda yaptığınız barbarca uygulamalarınız ile terörün adı sizsiniz.

Mağdur olan Kurd halkının kazanımlarını etkisizleştirmek için orantısız güçlerle ve kahpece saldırılarla siz hiçbir şey kazanamayacaksınız. Hiçbir kazanımınız olmayacak ve siz bu yaptıklarınızın bedelini ödeyeceksiniz.

A’dan z’ye kadar hepsini ödeyeceksiniz.

Yaratanımız bize bu olanakları verecektir. Elbette ki bugünkü dünyanın yönetiminde etkin olan güçlerin bunları görmemezlikten gelmesi, işleniyor olan suçlara seyirci kalmaktır. Bunun başka bir izahı yoktur.

Ayrıca biz Kurdler, kendi davamız olan ulusunuzun kurtuluşuna sahip çıkmamız gerektiğini kendi kendimize hatırlatalım.