TÜM KURD HALKI TECRİT ALTINDADIR

0
256

Sayın Öcalan’ın tecrit koşullarının inatla sürdürülmesi Türkiye devletinin Kurd halkına yönelik çıkmazının da bir kanıtıdır. Türkiye devleti lideri bir taraftan bay Erdoğan Sayın Öcalan’ın ağzıyla Demirtaş’a yönelik konuşmalar yapıyor. Kurd halkına yönelik bazı demagojik açıklamalar yapıyor. Kurd gençlerini orada etrafına toplayıp onları kendi zehriyle aşılıyor. Fakat bir Kurd siyasi lideri müebbet hapisle cezalandırılmış olmasına rağmen bu kadar kendisinden korkuluyor olmasının mantığı zaten yok. Kendisinin hukuki hakları var. Avukatlarıyla ve ailesiyle görüşmesi kendisinin yasal hukuki haklarıdır. Bu haksızlığı ve terbiyesizliği Kurd halkına yönelik yüz yıldır yapıyorlar. Halkımızın bunu görmesi lazım. Sayın Öcalan ve onun misyonuna dayanan siyasi hareketlerde ‘‘Demokratik Türkiye’nin oluşturulması ve geliştirilmesi’’ konusundan söz ediyorlar. Tecrit konusunu bile hazmedemiyorsanız, görmeniz gerekir ki bizim bu barbarlarla konuşacak hiçbir şeyimiz yok.
Sayın Öcalan eğer suç işlemişse ve bu suçtan dolayı hapiste kalıyorsa neden Erdoğan onun sözcülüğünü yapıyor? Erdoğan onun ayağına kendi temsilcilerini gönderip ricada bulunup görüşmelere başladılar. Barışın sağlanması için yapılan görüşmelere de süreç dediler. Peki bu adamın hala tecritte olması Kurd halkının nasıl bir duyguyla bakmasını istersiniz.
Biz, Kurd halkının İsrail ile görüşmesi ve müttefiklik anlaşması yapması gerektiğinin olmazsa olmaz olduğunu ve Kurd halkının çıkarına olduğunu neden söylüyoruz. ABD ile anlaşma yapılması gerektiğini ve Kurd halkının korunması için gerekli olduğunu neden söylüyoruz. Çünkü bize kardeş olduğumuzu ve Müslüman olduğunu söyleyenler bizi katlediyorlar, sömürüyorlar ve yok etmeye çalışıyorlar. Sayın Öcalan’a uygulanan tecrit, bizim zindanda olmamız ve etkin Kurd şahsiyetlerin geçmişte katledilmesi Kurdlüğü yok etmeye yönelik uygulamadır. Siz bizi yok etmeye çalışıyorsanız bırakın İsrail ile ortaklık yapmayı şeytanla birlikte yürümeyi bile sizin elinizde yok olmaktan daha yararlı görüyorum. Yalnızca Sayın Öcalan’ın tecrit altında olmadığını da hatırlayalım. Kurdistan halkının tamamı tecrit altındadır.