SÜRGÜNDE KURDİSTAN BİRLEŞİK DEVLETLERİ HÜKÜMETİNİ KURMAYI KARARLAŞTIRDIK

0
1361

Kurdistan halkı artık sömürülmesin, zulüm altında ezilmesin ve esirlikten kurtulsun.
Kurdistan welat’ının dört buçuk parçaya bölünmüş olmasının son bulmasını sağlayacağız.
Bugüne kadar bu durumun bu şekilde kalmış olması biz Kurdsitanlı’ların kusuru ve eksiğidir. Bundan sonra inisiyatifimiz kendi elimizde olacak. Kurdistan’ımızı işgalci devletlerin işgalinden kurtarmak da biz Kurdistanlı’ların görev sorumluluğudur. Bu inanç ile sürgünde Kurdistan Birleşik Devletleri Hükümetini kuracağız.

Bu hükümetin ilalen resmiyet kazanmasının ön hazırlıklarını yapmak amacıyla önce geçici hükümet kuracağız. Bu geçici hükümet üyeleri kalıcı hükümetin sistemini, kurallarını belirleyip üyelerinin seçilerek görev almalarını sağlayacaktır. Kalıcı hükümet üyeleri Birleşmiş Milletler Kurumuna müracaat ederek Kurdistan Birleşik Devletleri’nin sınırlarının, dillerinin, para biriminin ve bayrağının tanınmasını talep edecek. Hükümet üyeleri, Dünya devlet hükümetleri ve uluslararası kurumlar nezdinde Kürd ve Kurdistan’ın hak ve hukukunun korunması çalışmalarını yürüterek, Kurdistan’ın işgalden kurtulmasını sağlayacaklardır. Sürgünde Kurdistan Birleşik Devletlerinin hükümeti Kurd u Kurdistan’a hizmet edecektir.

Haftaya bu kutsal görevi üstlenecek olan geçici hükümetin saygıdeğer üyelerinin kimlerden oluşacağını halkımızla paylaşacağız. Bu kararın başarıya kavuşması Kürd halkının beklentisidir. Biz Xweda’ya inanıyoruz ve Kurdistan halkına güveniyoruz. Her Kurdistanlı birey buna inansın ve bu projeye inançla hizmet etsin. Kurdistan, Kurdistanlı’ların olmalıdır. Kurdistan welatını Kurdistanlı’lar yönetecektir. Hümüketi kurma çalışmalarını yürütme komitesi adına Hüseyin Baybaşin saygılarımla.

08-03-2018