RUS HEYETİN İMRALI ZİYARETİNİN PERDE ARKASI

0
1844

Faşist ve barbar Türkiye Devleti yıkıcı yalan makinesine dönüştü.
Türkiye’nin, hiç gereği yok iken, geçerli hiçbir neden yok iken, Kurdistan’ın Afrin bölgesine saldırdı. Dünya’nın en güçlü ve son model silahlarını kullandı. Tek bir Kurdistan kahraman savaşçısına karşılık on bin asker organize etti. Jet ve füzelerin yanı sıra helikopter, tank ve toplarla tahribat oluşturdu.

YPG’nin sitesinde ve uluslararası Af örgütü, Kızılhaç ve Birleşmiş Milletler Kurumuna bağlı İnsanlar Hakları kayıtlarında Türkiye Devleti’nin barbarca katletmiş olduğu sivil Kürd vatandaşların sayısı aynı gösteriyor. Herkes o kayıtlara bakabilir.
Yaşamlarını yitirmiş olan Kurdistan’ın kahraman savaşçılarının sayısı ise iki yüze yakındır. İki yüz bile değil.
Türkiye halkını yalanlarla kandırmaya çalışma hastalığı gereği dört bine yakın bir rakam vererek marifet(?!) yapmış olduklarını anlatırken hiç utanmıyorlar, Türkiye’yi yöneten kuduz köpekleri.

Son model teknolojik ağır silahlara, tank, top, helikopterlere, jetlere, füzelere ve olağan üstü orantısız asker sayısına ve işid, el nursa, el kaide gibi sapık terörist kişiliklerden oluşan sözde(!?) ÖSO ordusu üniformasıyla birlikte bir kilometre dahi ilerleyemediniz.
Kurdistan’ın kahraman evlatlarına sivil halkı korumak amacıyla Türkiye sınırından Afrin’e doğru boşaltmış oldukları beş kilometrelik alanda kuduz köpekler gibi dolandınız.

İki ay gibi bir süre içerisinde tüm barbarlık ve yalanlarınızla defolup geri gidecektiniz ki; Ruslar bir heyetle Sayın Öcalan’ı İmralı’da ziyaret ettiler. Bir gün sonra da YPG Afrin’den çekildi. Bu doğruları halka söyleyemiyorsunuz değil mi kuduz köpekleri? İnsan gibi düşünüp, insan gibi hareket edip, Kürd halkının haklarına, hukuklarına saygılı davranıp insan gibi yaşayabilirdiniz. İnsan gibi yaşamak sizin gibi kuduz köpeklerinin neyine..?
Sonunuz gelmiş haberiniz yok. Bi navê xweda serkeftin a Kurd’aye.

21-03-2018

Saygılarımla, Hüseyin Baybaşin