QURBANİ BABA VE OĞULUN İDAM EDİLMESİ BÜTÜN KURD HALKININ DEĞERLERİNİN İDAM EDİLECEĞİNİN İLANIDIR

0
209

1981 yılının Aralık ayında baba Ali Qurbani’yi idam eden terörist İran devleti, 2021 Aralık ayında ise oğul Haydar Qurbani’yi idam etti. Qurbani baba ve oğulun idam edilmesi bütün Kurd halkının değerlerinin idam edileceğinin ilanıdır. Yalnızca İran’da ki sahtekar ve barbar mollalar değil Kurdistan topraklarında işgalci olan diğer barbar devletlerinde Kurd halkına bakış açıları budur. Kurdistan topraklarının zenginlik kaynaklarını çalan işgalci barbarlar Kurdleri kontrol altında tutabilmek için barbarlığın her türlüsünü deniyorlar. Ama özellikle Türkiye’de Kurd halkına sistemli soykırım uygulanıyor. Uygar dünya devletlerinin gözleri önünde gerçekleşen bu olaylarda bu işgal devletlerinden birileri kendine imam  ve birileri de kendine parlamenter veya başkan, cumhurbaşkanı, birileri de kendine hakim savcı diyor. Hepsinin kendilerinden utanmaları gerekir.

Kurd halkına uygulanan barbarlığın son bulması gerekiyor. Bunun sona ermesi içinde Kurd halkının kendi bağımsız devletini kurmasıyla mümkün olabilir. Bu hedefe odaklanmalıyız. İntikam peşine düşmemeliyiz. Ah,vah ederek ağlayıp sızlamamalıyız. Ulusal kurtuluşumuz için kendi halkımızın yöneteceği devletimizi resmîleştirmeye odaklanmalıyız. Bunun için yaşamalıyız.

Ali Qurbani’ye ve Haydar Qurbani’ye Allah’tan rahmet ailesine başsağlığı diliyorum. Aynı üzüntüyü ve acıyı paylaştığımı bilmelerini isterim.