PARİS’TE GERÇEKLEŞEN OLAYLARIN KOORDİNELİ VE SİSTEMLİ OLARAK OLUŞTUĞUNU ARKADAŞLARIMIZIN BİLMESİ GEREKİR

0
355

Paris’te gelişen olayların koordineli ve sistemli olarak oluştuğunu arkadaşlarımızın bilmesi gerekir. Bu ilk değildi. Bu yıl içerisinde bile ilk değildi. On yıllardır bu tür çirkeflikler değerli insanlarımıza yönelik empoze ediliyor. Yapılan çirkinlikler, ‘Oradaki ajanların oyunudur.’ denilerek savunuluyor. Böylesi olayların hiçbir şekilde savunulamayacağını arkadaşlarımız bilmelidirler. Hiçbir Kurd insanına; özellikle kendi halkından birilerini koruyabilen, birkaç Kurd soydaşımıza destek olabilen insanlarımıza yönelik böylesi çirkinliklerin ve saldırıların asla mazereti olmaz. Hele hele birileri bunu Kurdlük adına, Kurd halkına hizmet adına yaptığını iddia ediyorsa bu tür saçmalıklara tahammülümüz kalmadı. Hiçbir şekilde müsamaha göstermeyeceğiz! Kurd halkı ve Kurd değerleri kimsenin babasının oyuncağı değildir. Ne Kurdistan’daki işgalcilerin, ne onların iş birlikçilerinin, ne de Kurdlük adına sokak serseriliğine dönüşmüş bazı çevrelerin, böylesi seviyesizlik ve ahlaksızlıklarını doğru bulmuyoruz. Ayrıca böylesi yaklaşımlara gerek yoktur. Biri ajan mı olur, cahil mi olur, kendinde bir güç olduğunu ispatlamaya mı çalışır.
Başlamış bir olaydan haberiniz varsa bunu önlemiyorsanız, hepiniz o eylemin ve suçun ortağısınız demektir. Hepiniz derken, o kişiden ve o kurumdan sorumlu olan herkes eşit derecede sorumludur demektir. Kimse kendi kendine oyun oynayıp bizim insanlarımızı rencide etmeye çalışmanın mazeretlerini üretmeye de çalışmasın. Bu konuda çok hassasız ve bu konunun peşini bırakmayacağız.
Bazı nedenlerden ötürü sabrettik ama artık sabrımız da kalmadı. Eğer birileri ne olacağını merak ediyorsa adres vermemize gerek yok. Atılacak adımları herkes bilir.