PARİS OLAYLARI İLE İLGİLİ GELİŞMELER

0
1165

Bilindiği gibi 2002 yılında Londra’da yapılan olaylarla bağlantılı olarak geliştirilen bu Paris olayları için bizim söylemlerimize bazı soydaşlarımız ilgi gösterip oradaki olayların nedenini ve nereye gideceğini merak ettiler. Üç gün önce bizim için değerli olan PKK adına üst düzey bir yetkili ve yanında iki şahsiyet ile birlikte Paris’te ki benim yakınımın evine gidip konuyla ilgili uzun süre konuşmuşlar. Biz kendilerinin bu adımı atmış olmalarını önemsiyoruz. Çok geç de olsa, yapılmış olan doğru adım, doğrudur. Biz, oradaki çirkefliklerin temizlenmeye yönelik gideceğini görmek istiyoruz.

Sordukları sorularda; ‘‘ Londra olayları üzerinden 24 yıl geçti, Hüseyin abi hala o olayları unutmamış mı?’’ diye sormuşlar. ‘‘Londra olaylarıyla Paris’te ki olayları niye birbirine bağlıyor’’ şeklinde sormuşlar. Ayrıca, ‘‘Hüseyin abi, bu bilgileri nereden alıyor?’’ şeklinde soru da sormuşlar.

Ben size diyorum ki; siz bizim evimize hoş gelmişsiniz. Biz hepimiz bir aileyiz. Madem hepimiz bir aileyiz, ailenin bireylerine eşit çerçevede adil davranılmalıdır. Bize yönelik hakaretlerin ve çirkin söylemlerin kendi arkadaşları tarafından yapılmadığını, en azından bizim isimlerini yazdığımız şahsiyetlerin tarafından yapılmadığını söylemişler. Ben size söyleyeyim. Size yalan söylüyorlar. Ben doğruluğuna inanmadığım hiçbir haberi paylaşmam.

Acele ettiğimizi, söylemişler. Sağ olsunlar, olabilir.

2000 yılında, benim aileme yapılan saldırıda Londra halkevi adıyla bilinen PKK’ye bağlı dernek yazılı basın açıklaması yapıp; ‘‘Londra’da ki şiddet eylemlerini ve uyuşturucu kaçakçılığını Hollanda’da hapiste olan Hüseyin Baybaşin yönetiyor’’ şeklinde basın açıklaması yapmışlar. O basın açıklaması halen bir BBC ve İngiltere’de ki diğer gazetelerin internet sitelerinde duruyor. Bizde de duruyor. Özgür Politika ve kendilerine bağlı televizyon kanalında evimin resmini gösterdiler. ‘‘İşte uyuşturucu baronunun evi’’ dediler.

O günden bugüne bize yönelik sistemli, çirkin ve çirkef saldırılar durmadı. Eğer biz 24 yıl sabretmişsek ve size göre bu sabrımız yetmemiş olabilir. Fakat bize göre biz yeterinden fazla beklemişiz.

Londra olaylarından sonra Paris’te ki derneğin etrafında var olan kişiliklerin yaptıkları suçlar yüzlercedir. Bu olayların içerisinde değerli kardeşlerimizin katli de vardır. O üç hanım kardeşlerimizin içinde Leyla kardeşimiz var. Bizim yakınımızdır. Kendileri Licê’lidir. Akrabaları Mersin’de yaşıyor ve bizim yakınlarımızdırlar. Ancak Leyla kardeşimiz bizim için ne kadar değerli ise diğer iki kardeşimiz de o kadar değerlidir.

Biz o olayların detaylarını biliyoruz. Bilgiler bizde duruyor. Yalnızca biz, o katilin Fransa’da ki hapishanesinde yanına bir adam soktuk ve ondan bütün bilgileri aldık. O şimdi öldü ama o bilgiler bizde duruyor.

Diğer taraftan Londra olaylarına bağlı olduğunu bildiğimiz, İmam Şahin adlı kişilik derneğin sayesinde insanlarımızı sömürerek servet sahibi olmuştur. Bu karakter bazı insanları lüks yerlerde yemeye çağırarak, bazı insanları da kendi yanındaki kişiliklerle birlikte derneğe bağlı bazı insanları da çağırıp; ‘‘Sizin falan kişi ile ilişkinizin nedeni nedir’ Hüseyin Baybaşin ile görüşmelerinizin nedeni nedir? Bundan sonra onlarla görüşmeyin’’ çalışmaları halen devam ediyor. Bize yönelik çirkin saldırıların tamamı da bu güruh tarafından koordine ediliyor. Bunlar düşman mıdır? Bunlar geri zekalı mıdır? Bunlar salak mıdır? Bunlar bela mı arıyorlar? Olayın bu yönü ayrı bir tartışma konusudur ama dernekle birlikte hareket ettikleri tartışmasızdır.

Benim oradaki yakınımın evine gitmişsiniz, sağ olun. Onun tezgâhını bozdular. İmam Şahin denen it, o tezgahın bozulmasına öncülük yapmıştır. İki tane diğer karakter var.

Derneğin sözde adalet komisyonu sorumlusu, İlhan ve Orhan kardeşlerle görüşüp anlaşma yapıyorlar. Benim bu yakınımın bir milyon yedi yüz elli bin Euro parasına el koyuyorlar. Onun ortağını da tehditle uzaklaştırıyorlar.Adalet komisyonu sorumlusu kişilik onlardan ayda bir milyon Euro alacak. Dernekte yönetici konumundaki adını söylediğim kişilerde Gabriel ile ortaktırlar.Bu derneğin adını kullanarak halkı dolandırma konusunda İlhan ve Orhan kardeşler Gabriel ile ortaklık yapıyorlar. ‘‘Hüseyin Baybaşin’e yönelik küfürlü ve çirkin saldırıları organize etmemiz gerekir’’ söyleminin kayıtları da var. Sizin gibi değerli bir arkadaşımızın soruşturmasına yönelik bize ulaşan bilgileri inkâr edebilirler ama bizim için doğru, doğrudur.

Sizin bu ziyaretinizi değerli buluyoruz. Çünkü siz kendiniz değerlisiniz. Dürüst ve şerefli bir Kurd şahsiyetisiniz. Sizinle birlikte İsviçre’den gelmiş olan kardeşimizi de tanıyoruz. O da bizim için değerlidir. Sizinle beraber gelen derneğin sorumlusu hadsizlerden biridir.

Adlarını yazdığımız kişiliklerde boğazına kadar pislik işindedirler. Madem biz bir aileyiz. O pislik içinde olan insanların adlarını yazmamıza fırsat bırakılmayacaktı. Onların bu derecede hadsizlik yapılmalarına fırsat bırakılmayacaktı.

Yirmi dört sene önce Londra’da benim şahsıma yönelik yapılan saldırılar sırasında, ben hayatımın en zor dönemini yaşıyordum. Hollanda’da tecritteydim. Dışarıda olanlardan bilgim yoktu. Bunu en iyi bilenler Serok Apo ve yakın çevresidir. O zaman sorumlu olan şahsiyetlerdir. Bu olayları en iyi bilenlerden biri de General Mazlum kardeşimizdir. Bunlara tekrardan değinmeye gerek duymuyorum. Ancak ben yirmi dört yıl sabretmişsem ve dernekleriniz adına çirkeflikler ve pislikler devam etmişse, ben artık patlayacak noktaya gelip tepki göstermişsem, siz de lütfedip benim iki aylık tepkimi görmezlikten gelin.

Önceliği bu çirkefliklerin sebeplerini bulmaya ayırın. Bu çirkefliklerin son bulmasını sağlayın. Bu çirkefliklere bulaşanların nedenlerini soruşturun. Siz bunun altında Kurd düşmanlıklarını göreceksiniz. Kendileri insanlara işkence yapıyorlar. Kendileri insanların iş yerlerine el koyuyorlar. Kendileri, kendi ailelerini zengin etmek için derneği kullanıyorlar. Kendileri bizim tepkimizi gördükten sonra üzerine; ‘‘Bizim bunlardan haberimiz yok, bu tür işleri onlar yapıyor’’ diyorlar. Hadsiz ve terbiyesiz herifler bunlar…

Siz bu kadar yobazlığı ve çirkefliği nereden öğrendiniz? Sizde ahlak yok, vicdan yok, insanlık yok… Demek ki, siz kötekten anlıyorsunuz. Benim köteğim de gereğinden fazla güçlüdür. Eğer ben 24 yıl sabretmişsem, dağ başında benim ulusumun kurtuluş mücadelesine canını adamış olan insanların emeklerine verdiğim değerdendir. Benim kimseden korkum yok. Kimseye minnetim yok. Hiçbir güce boyun eğecek bir karakter olmadığımı da PKK’nin bugünkü yöneticileri de çok iyi bilir. Ben daha isimlerin hepsini paylaşmadım. Olayların hepsini paylaşmadım. Fransa’nın diğer alanlarındaki çirkeflikleri de paylaşmadım ama merkez Paris’tir.

Size, bizim suçumuz yok ve bu paylaşımları Hüseyin Baybaşin’in aleyhinde kesinlikle yapmadık, diyenler yalan söylüyorlar. YA-LAN SÖY-LÜ-YOR-LAR

Ben durup dururken ve emin olmadan tek bir bilgiyi paylaşmadım ve paylaşmam. Kurdlüğe hizmet eden bir it bile benim için değerlidir. Kurdlüğe hizmet eden insanlar benim için benim şahsımdan çok daha değerlidir. Kurdlüğe zarar veren güç ne olursa ya da kim olursa benim düşmanımdır. Bu birey sizin mensubunuz ise o ikinci kez düşmanımdır. Çünkü o orada görünen bir ajandır.

Madem lütfedip gelmişsiniz, hoş gelmişsiniz. Madem bu olayları sorgulayacaksınız. Bu İmam Şahin denen hadsiz, ne hakla derneğin koordinesiyle insanları benim ve benim akrabalarımla ilişkilerinden uzaklaştırmaya çalışıyor. Ne hakla bu Gabriel ve onun kardeşi benim yakınımın tezgâhını bozmak için derneği kullandılar. Madem soruşturuyorsunuz, benim bu yakınımın resmi, meşru ve helal ticaretinden alacaklı olduğu kişilere niye dernekteki kişilikler müdahale edip, ‘‘onun parasını vermeyeceksiniz’’ demiş.

Diğer Maraşlı aileler var, Adıyamanlı aile var ve Diyarbakırlı aileler var. Bunların tezgahlarını niye bozdunuz? Bu onların işi değil. Size bağlı Kurd derneklerin işleri Kurdlere hizmet etmektir. Kurdlere eziyet etmek değildir. Onların görevi Kurdleri rencide etmek ve etkisizleştirmek değildir. Onların görevi Kurdlere düşmanlık yapmak değildir. Fakat yaptıkları budur. Biz sesimizi yükseltmeden sizler müdahale etmeliydiniz. Sizler soruşturmalıydınız. Dediğiniz gibi ‘‘bir aileyiz’’ anlayışı çerçevesinde yürütün. Biz de size yardımcı olalım.

Sizin siyasi hareketinizden umudumuzu kestiğimiz için yeni bir siyasi hareket çalışmalarını başlattık. Kurdîstan Birleşik Devletleri hükümet kuruluşunun ilanı budur. Biz bu çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Kurdlüğe rezaletle ve çirkeflikle saldıranlarda bizim düşmanımızdır. Kendi derneklerinizin ve sizin partinizin yöneticilerinin böylesi çirkefliklerin yapılmasını istemediklerini bizim bilmemiz için dahil olmamız gerekmiyor. Evet, bunları istemiyorsunuz ama bunlar oluyor. Eğer bu Paris’te ki dernek 3 tane değerli kardeşimizin korunmasını başaramamışsa ve becerememişse bunun altındaki nedeni öğrenmeniz gerekir. Eğer oradaki ajan bu kardeşlerimizin kaldıkları güvenli eve girecek kadar, onları tek tek kalleşçe ve kahpece katledebilecek kadar boşluk bulabilmesinin nedenini öğrenmeniz gerekir. Katilinin kendisi, bizim onun yanında soktuğumuz şahsa detaylı isim söylemiştir. Eğer bu kardeşlerimizin çantalarından ve cebinden not defterlerini alıp dernekte diğer bir şahsiyete vermişse, o şahsiyet halen ortada görünmüyorsa bunların nedenini siz araştırmalısınız. Eğer bugün benim yakınlarıma ve benim değerli esnaf ve tüccar soydaşlarıma benim şahsıma yönelik tahrik edici ve çirkef saldırılar başlatmışlarsa bunun nedenlerini öğrenmelisiniz. Biz durup dururken iki aydır sesimizi yükseltmedik. Sizin yapacağınız çalışmayı dikkatle izleyeceğim. Eğer dediğiniz gibi ‘‘bir aileyiz’’ anlayışıyla bu dikkati sürdürecekseniz, benim oradaki yakınlarıma ve soydaşlarıma yapılan zulmü ve çirkefliği giderecekseniz o sorumsuzların yaptıklarını da siz gerektiği gibi hesabınız soracaksanız ve onları o kutsal görevden uzaklaştıracaksanız, siz tahmin edeceğiniz kapsamda ve büyüklükte değerde kendi siyasi hareketinize hizmet etmiş olursunuz. Ama geçiştirmeye çalışırsanız, biz mücadelemize şimdi doldurduğumuz yerden devam edeceğiz.

Bütün bilgiler bizde duruyor. Daha fazla bilgiler edinmeye çalışmaya da devam ediyoruz ve üç beş gün sabredeceğiz. Bakalım, siz ne yapıyorsunuz.

Bizden oradaki olayları olmamış gibi görmemizi beklemeyin. Londra’daki olayları olmamış olarak kabul etmemizi beklemeyin. Unutmamızı beklemeyin. Fransa’da diğer karakterlerin tahrik edici bir ortam oluşturmaya yönelik çalışmalarını görmemezlikten gelmemizi ve unutmamızı beklemeyin. Düzeltecekseniz, buyurun laikiyle düzeltin. Biz de size yardımcı olalım. Ancak düzeltebileceğinize inanmamız gerekir. Çünkü daha önce de düzelteceğiz, diyerek gelenlerin hepsini bir şekilde etkisizleştirdiler. Biz Kurd düşmanlığının ve düşmanlarının gücünü, kapasitesini çirkefliklerini biliyoruz. Bizim insanlarımıza hizmet amacıyla kurulmuş olan yerlerin kullanıldığını da biliyoruz. Ancak bundan sonra böylesi çirkefliklerin hayat bulmasına biz izin vermeyeceğiz ve yol vermeyeceğiz.

Sizden de ricamız bu söylediklerimizi dikkatle değerlendirmenizdir. Çalışmalarınızı dikkatle takip edeceğiz.

Değerli çalışma arkadaşlarımızın ve asil soydaşlarımızın bilgilerine