ORTADOĞU’DA GERÇEK DEMOKRATİK BİR DEVLET ANCAK İSRAİL DEVLETİDİR

0
254

Gazze’de yaşanan olay yüreğimizi sızlatmıştır. Bu olaydan ötürü çok derin üzüntü duyuyorum. Bunun bilinmesi gerekir ki, İsrail devletinin açıklamaları bu binanın kendileri tarafından bombalanmadığıdır. ‘‘Eğer iddia edildiği gibi uçakla İsrail tarafından bombalanmış olsaydı veya bir füze saldırısıyla isabet olsaydı o bina tamamen yıkılırdı’’ gibi izahatlerde bulundular ve ‘‘biz yapmadık’’ diyorlar. Ayrıca kimin yaptığını ile ilgili de bugün delilleri paylaşacaklarını söylediler. Eğer kendi orduları tarafından yapılmışsa sorumluların cezalandırılacağını söylediler. Dolayısıyla biz bu konuyla ilgili üzüntülerimizi belirtmekle birlikte sonucun netleşmesini bekleyeceğiz.

Kurdistan Devleti 1500’lerde Osmanlı İmparatorluğu’nun sultanlarıyla bir anlaşma çerçevesinde Osmanlı İmparatorluğu’nun müttefiki ve bir parçası haline geldiğini hatırlayalım. Arap ülkelerinin hepsi Osmanlı İmparatorluğu’nun topraklarıydı. I. Dünya Savaşı sürecinde Arap ülkelerinin istisnasız hepsi işgalci güçlerin öncüleri olan İngiliz ve Fransızlarla anlaşarak devletleştiler. Lübnan, Suriye ve Türkiye terör devletinin savunduğu Filistin özellikle İngilizlerin savaşçıları olup Osmanlı’ya karşı savaştılar. Yine bu Arap ülkeleri yol keserek, sivilleri bombalayarak ve silah desteğinin Osmanlı askerlerine gitmelerini önleyerek İngilizlere destek verdiler.  Benim kendi ailemden büyük dedelerim ve amcazelerimin hala mezar yerlerini bilmiyoruz. Yüzlerce insan katledildi. Kurdler ve Yahudiler Osmanlı’ya karşı savaşmadığı için işgal güçleri ile anlaşmaya varmadılar. Anlaşmak istemediler. Bunun tarihi çok net olarak biliniyor. Kurdler ve Yahudiler Osmanlı’ya karşı savaşmadılar ve işgalcilerle anlaşmadılar. Osmanlı’ya karşı savaşmayan Yahudiler ve Kurdler ahlaklı, adaletli ve yiğit insanlardır.

Bugün Yahudilere ve Kurdlere saldıran Türkiye’nin kompleksleri ve borçlulukları var.  Komplekslerini böyle barbarca saldırarak gidermeye çalışıyorlar. Bir buçuk milyara yakın Arap ülkelerinin toplam nüfusu ve otuzdan fazla devletleri var. İsrail’in bir tek devleti var. Soykırımdan kurtulanlar orada kendilerine güvenli bir alan inşa ettiler. Türkiye ve İran molla rejiminin şimdi başını çektiği bütün bu devletler birlikte bu küçücük devleti ve 5-6 milyonluk nüfusu yok etmeye çalışıyorlar. Nazilerin yapamadıklarını şimdi kendileri yapmaya çalışıyorlar. Bu utanmazlık, ayıp ve barbarlık ancak Türkiye terör devletine ve İran’ın molla rejimi denen teröristlerine yakışır.

Önce bunu hatırlayalım sonra Hakan Fidan söylediklerini aynaya bakıp bir kendine sorsun. Rojava’da bizim asil soydaşlarımız kendileri korumanın ötesinde size ne zarar verdiler? Siz IŞİD denen terör örgütünü koordine ettiniz. En başta da Erdoğan ve bütün devletinizle birlikte koordine ettiniz. Orada Kurd ulusunun kutsal topraklarına o terör örgütüne peşkeş çekmeye çalıştınız. Türkiye ile sınır oldukları zaman siz ve sizin terör devletinizle birlikte o unsurlara binlerce silah sevk ettiniz. Sizin kendi polisiniz ve jandarmanız o tırları yakaladı diye onları hapse attınız. Siz birilerine terörist derken, önce bir aynaya bakın. Esasen terörist sizlersiniz ve sizin devletinizdir.

Şimdi İsrail’in, Filistinlilerden toprak çaldığını söylerken utanmazlığınızla ancak Türkiye terör mensuplarınca söylenebileceğini kendiniz görün. Bu utanmazlığı nasıl kabul edebiliyorsunuz? Hala Kurd ulusunun yalnızca yeraltı ve yer üstü zenginlik kaynaklarıyla beslenmiyorsunuz. Kanıyla besleniyorsunuz. Bu utanmazlığı nasıl görmezsiniz ve bunu nasıl göremediğimizi düşünebiliyorsunuz?

Ortadoğu’da gerçek demokratik bir devlet ancak İsrail devletidir. Eğer İsrail’de o barbarca terör saldırısı olmasaydı, bugün Gazze’de olanlar olmazdı. Siz bugün Türkiye sınırları dışında Kurd insanlarının köylerine, yerleşim alanlarına, elektrik tesisatları ve su tesisatlarına saldırıp imha ederek bunlardan gurur duyduğunuzu söyleyerek utanmıyorsunuz. Biz Kurdlerin bunu unutacağını sanmayın. Diğer taraftan sizin yaptığınız bu zulmü ve barbarlığı dünyanın görmediğini de düşünemeyecek kadar geri zekâlı olamazsınız.

İran’la birlikte Türkiye terör devleti bu İslamist terörist unsurları Kurdistan topraklarına saldırttınız. Şimdi de İsrail’e saldırtarak bu yeni savaşı başlattınız. Sykes Picot Anlaşmasını, 1916 yılında çizilen sınırları tanımıyoruz, diyen Erdoğan efendi Diyarbakır’da bunu kendisi yaptı. Sayın Mesud Barzani ile birlikte Diyarbakır’da yaptığı konuşmayı herkes dinlensin. Orada diyor ki; biz Sykes Picot’un çizdiği sınırları tanımıyoruz. Ondan kısa bir süre sonra da IŞİD eylemi başladı. IŞİD’in yaptığı o zulümler bugün Hamas’ın İsrail’e yaptığı zulmün çok daha ileri düzeyindeydi. Zulmü alkışladınız. ‘‘Kobanê düştü, düşecek’’ diyerek Erdoğan’ın ağzından salya akıyordu. Siz bu savaşı başlattınız. Bu savaş sizi Kurdistan topraklarından kovacaktır. Kurdistan Birleşik Devletleri resmileşecektir. Kurdistan Birleşik Devletleri ve İsrail müttefikliği Ortadoğu’da barışı tesis edecek müşterek olguyu da kurup barışı sağlayacaklardır. Siz elleri, ağızları ve ayakları kanlı katiller sürüsüsünüz. İsrail devletini yöneten kardeşlerimizi asla ve asla istediğiniz gibi yok edemeyeceksiniz. Siz asla ve asla biz Kurdleri de yok edemeyeceksiniz. Yok, olması gereken sizin kirli zihniyetiniz ve sizin terör devletinizdir. Sizde, İran’da sonunuzun varacağı yer söylediğimizdir. Bizim asil soydaşlarımız böyle çirkin yalanlara aldanmayacaklardır. Bizim kahraman ve cengâver insanlarımız asla ve asla size boyun eğmeyeceklerdir. Sizi Kurdistan’ın kutsal topraklarında barındırmayacaklardır. Bir tek Kurd kalsa bile bu söylediklerimiz yerine gelecektir. Boşuna zırlayıp ve havlayıp durmayın.

Otuz tane devlet toplanıp İsrailli insanlarımızın orada güven içinde yaşamalarına engel olacağınıza inanıyorsunuz ama bunu asla başaramayacaksınız. Sizin terör devletiniz ve çirkinlikten başka hiçbir çalışma yapmayan İran molla rejimi terör örgütü olarak, siz bu savaşı başlattınız. Işid’i Kürtlerin üzerine saldırılmasını sağladınız. Hamas’ı da İsrailli sivil 16-17 yaşlarındaki gencecik çocukların üzerine saldırttınız. Böylece insanların içine korkusu salacağınızı ve Sykes Picot sınırlarını böylece ortadan kaldıracağınızı sandınız.

Biz Kurdlerin hak ve hukuku ihlal edildi. Biz o sınırları sizin de, o sınırları çizen devletlerin de suratına çarptık. 24 Temmuz 2018 yılında Kurdistan Birleşik Devletleri’ni resmileştirmek amacıyla hükümet kuruluşunu ilan ettik. Bunu siz görmemezlikten gelebilirsiniz. Sizin için yalakalık yapan bazı çevrelerde bu gelişmeyi göremeyebilirler. 24 Temmuz 2023 yılında bizim Birleşmiş Milletlere resmi müracaatımızı yaptığımızı da görmemezlikten gelebilirsiniz. Ancak bu olacakları değiştirmeyecektir.

Elbette Filistinli sivil insanların katledilmiş olmalarının sorumluları da sizsiniz ve sizin Hamasınızdır. Bizim asil soydaşlarımız ve sizler de çok iyi biliyorsunuz ki; İsrail başbakanı ve Yasel Arafat anlaşma yaparak iki devletli çözümü resmileştirerek imzaladılar. Ondan sonra İsrail başbakanı katledildi. Yine ondan sonra bazı terör örgütleri İsrail’in törenlerle Filistinlilere teslim ettiği toprakları İsraillerin sivil yerleşim alanlarına roketler yağdırıldı. Savaş ondan sonra başladı. Bu gerçeği unutmayın. Bütün dünya biliyor ve sizde biliyorsunuz.