KURDİSTAN TOPRAKLARI ÜZERİNDE İŞGALCİ OLAN DEVLETLERİN YAPTIKLARI TERÖRDÜR

0
757

Dünyayı yöneten güçlerin Kurd ulusuna son yüz yıldır dayatılmış olan zulmün en yüksek seviyesine çıktığı gerçeğine karşılık ne yapacakları biz Kurdler için önem taşıyor. Ulusça görmek istiyoruz insan haklarından bahsediyorsunuz. İslamist terör örgütlerinin insanların kafalarını bıçaklarla keserek dünyaya meydan okudukları günlerde onları durdurmak için can veren yine bizim kahraman insanlarımızdı.

Bugün bu barbarca çirkef saldırıların malzemesini yine Türkiye devletinin kendisinin oluşturduğu netleşmiştir.

Birleşmiş Milletler’in Amerika Birleşik Devletleri’nin ve Avrupa Birliği’nin bu durum karşısında ne yapacaklarını görmek istiyoruz. Siz bu zulüm dayatmasına karşı ne yapacaksanız, bunu bugün görmek isteriz.

Kurdistan toprakları üzerinde işgalci olan devletlerin yaptıkları terördür. Kurd ulusunun welatını savunması, savunma hakkını kullanmaktır. Bunun da net olarak anlaşılmasını istiyoruz.

Birileri leş kargalarından ötürü doğruyu görmek istemeyebilirler ama uluslararası hukuk ve insanlık değerlerinin temeli olan ahlaki anlayıştadır. Uluslarası hukukun gereği ve insanlık anlayışı da bu çerçevedir.