KURD SORUNU YOKTUR, TÜRKİYE TERÖR DEVLETİNİN SORUNLARI VARDIR

0
970

Türkiye terör devletinin Cumhurbaşkanı Erdoğan, Amerikan PBS televizyonuna verdiği mülakatta;  ‘‘Bir defa önce şunu belirleyelim, olayı Türk-Kürt meselesi olarak ele alırsanız yanılırsınız. Olay tamamen terörist ve terörist olmayanların meselesidir’’ yanıtını verdi.

Erdoğan bu açıklamayı yaparken Amerikan televizyonunun sunucusunun Kurdistan topraklarının Kurd halkının welatı olduğunu bilmediğini zannediyor. Erdoğan ve onun misyonunun Orta Asya’dan çingene çadırlarıyla Kurdistan topraklarına geldiklerini, Kurd halkı tarafından korunduklarını daha sonra güç edinince kalleşçe ve kahpece Kurd halkının topraklarına el koyduklarını, Kurd halkına kendi dili olan Kurdçe’yi yasakladıklarını, Kurd dilinde olan canlı ve cansız varlıkların hepsinin adlarını Türkçeleştirdiklerini yine aynı televizyon kurumunun bilmediğini zannediyor. Bu kadar ahlaksızlık ancak Türkiye’yi yöneten ikiyüzlü ve kalleş Erdoğan gibi kişilikler tarafından böyle bir ifade kullanılabilir. Türkiye’yi yönetenler ve Erdoğan gibi kişilikler böyle bir ifade kullanmaktan çekinmeyebilirler.  Söylemlerinde tek bir gerçek vardır. Türkiye’de bir Kurd sorunu yoktur. Terör sorunu vardır. Bu gerçektir. Türkiye terör devleti Kurdistan topraklarını işgal ettiği gibi kendilerini Türk olarak kabul edenler gibi Türk olmayanları da terörize eden bir terör devleti vardır. Bu terör devleti de Türkiye Cumhuriyeti terör devletidir. Erdoğan’da terörist başıdır. Erdoğan bunu ifade etmek istemiş ama dili sürçmüş ki; Türkiye’de Kurd sorunu yok terör sorunu var, demiştir. Halkı terörize eden Türkiye devletidir, terör yapısının başıdır.

Kendi topraklarını savunan, maruz kaldığı vahşete savunma gösteren ve temel insani hakları edinmek için yaşamını ortaya koyan insanlara terörist diyemezsiniz.

Türkiye Cumhuriyeti devleti, bir halkın varlığını yok sayıyorsa, kendi welatında ki canlı cansız varlıkların isimlerini bile yasaklıyorsa, halkın dilini kullanmasını ve kendi dilinde eğitim görmesini bile yasaklarsa;  Türkiye Cumhuriyeti devleti terör örgütüdür, demektir.

Bulgaristan’da bir dönem Bulgarca olan isimler değiştirildiği zaman kıyamet koparılmıştı.  Biz Kurdler kendimize sahip çıkmadığımız ve gereğini yapmadığımız için Erdoğan Efendi’de çıkıp utanmadan aşağılayıcı ve alay ederek konuşmalar yapabilir.

Biz Kürdüz ve Kurdistan’ın sahibiyiz. Kurdistan’da olan devletler de birer işgalci terör devletleridir. Kurdistan topraklarından defoluncaya kadar da konumları değişmeyecektir.