KEMAL KURKUT’U KATLEDEN POLİSLER SERBEST, KATLİAMIN FOTOĞRAFINI ÇEKENE HAPİS CEZASI

0
251

Diyarbakır’da 2017’deki Newroz kutlamasına giden Kemal Kurkut’un polis kurşunuyla vurulma anını fotoğraflayan gazeteci Abdurrahman Gök, “terör örgütü propagandası yapmak” suçundan 1 yıl 6 ay 22 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Bir Kurd gencini katletmek Türkiye devlet barbarlığının kabul ettiği bir uygulamaysa bizimde buna sessiz kalmamamız beklenmesin. Bu olayı şiddetle kınıyoruz. Elleri kanlı olan bir şahsın devlet tarafından korunmasını da nefretle kınıyoruz. Bu soydaşımızın avukatıyla da görüşüp kendilerine nasıl yardımcı olabileceğimize de bakacağız. Bay Erdoğan’a da bu haberin ulaşmasını isterim. Bay Erdoğan, sen böyle mi kardeşlikten bahsediyorsun? Bir Kurd bireyi üstünü çıkarıp üzerinde bir şey olmadığını söylüyor. Bu şahıs bir suç işlememiş. Üzerinde bir silah yok ve bir suçtan kaçmıyor. Senin soysuz barbar polislerinden korktuğu için üzerini soymuş ve görün üzerimde bir şey yok, beni rahat bırakın, demiş. Senin polislerinse onu acımasızca silahla ateş ederek öldürüyor. Siz ise bu polis memurunu cezalandırmayarak böyle suçların işlenebileceğinin mesajını veriyorsunuz. Bizde senin de, onun da ve devletinizin de yüzüne tükürüyoruz.

Bu vahşetin fotoğrafını çeken ve haberini yapan gazeteciye ise bir buçuk yıl hapis cezası veriyorsunuz. Hem de örgüt propagandası suçunu isnat ederek. Gazeteci vahşet anının fotoğrafını çekip paylaşmış. Orta da bir suç örgütü varsa o da sizin suç örgütünüz olan devletinizin bir koludur. Silahsız bir insan katledilmiştir. Bunun terörle ne alakası var. Suçsuz günahsız genç bir insanımız katledilmiş. Dilerim Allah’ınızdan bulursunuz. Biz onunla da yetinmeyeceğiz.