KDP İLE PKK ARASINDAKİ GERİLİMİ DÜŞÜRMEK İÇİN NE YAPILMALIDIR?

0
247

Daha önce bu konuda görüşlerimizi bildirdiğimiz gibi bütün Kurdistanî siyasi hareketlerin Rojava’nın yanında yer almasının zorunlu olduğunu düşünüyoruz. Ayrıca welatparezlik görevimiz ve ahlaki bir duruş olduğu konusunda arkadaşlarla görüş birliği içerisinde olduğumuzu paylaştık.
KDP ve PKK’nin Rojava konusunda birlikte hareket etmesi gerekir. Halkımızın beklentisi de Kurd hareketlerinin birlikte hareket etmesidir. Birlikte hareket ettiğimiz zaman düşmanda barbarca olağanüstü orantısız güçle Kurdistanî siyasi güçlere ve bölgelere özellikle de Rojava’ya saldıramaz. Güney Kurdistan Bölge Hükümetinin ve Rojava yönetiminin müşterek hareket etmenin ötesinde birleşik bir devlet ilan etme şartıyla Amerika ve İsrail ile müttefiklik anlaşması yapmaları halkımızın yararına olacaktır. Eğer Güney Kurdistan Bölge Hükümetinin ve Rojava yönetimi birlikte hareket ederek bağımsız devlet ilan ederse Amerika ve İsrail ile müttefiklik anlaşmasıyla güven içinde olurlar. Bağımsız devlet çatısı altında Kurdistan petrolü ve gazı Akdeniz’den Kurdistan’ın bütün gereksinimleri karşılanır. Gelecekte Doğu ve Kuzey Kurdistan’da onlara katılır. Kurdistan Birleşik Devletlerinin resmileşmesi içinde çok büyük kolaylık olur. Kurd halkının beklentisi de yapılması gerekende budur.
PKK’nin de bu inisiyatifi desteklemesi zorunludur. Bunu ısrarla duymalarını ve gereğini yapmalarını istiyoruz. Bu olaylar gerçekleştiği zaman izah ettik. Kurdistanî siyasi şahsiyetler gibi bu konunun dünyada ki uzmanlarıyla da görüştük. Bize böyle bir öneri geldi. Bizde kendi arkadaşlarımızla konuyu değerlendirdik. Sonrasında böyle bir çağrı yapmayı gerekli gördük.