KAZAKİSTAN VE TÜRKİYE YÖNETİMİ AYNI BARBAR ZİHNİYETE SAHİPTİR

0
308

Daha önce Arap Baharı hikâyesi ortaya atılmıştı. Arap Baharı hikâyesi, Arap tufanı şeklinde gelişme gösterdi. Türk dünyası içinde bahar gibi görünse de, bizim coğrafya da uygarlık baharının oluşması gerekir. O da Kurdistan’ın bağımsızlığı ile olabilecek. Diğer konular, yönetim değişikliğini getirir ama fazla bir şey değişmez. Kirli zihniyetin üreteceği temiz bir kazanım olamaz. Kurd halkının yaratacağı Uygarlık baharı bölgeyi ve dünyayı uygarlığa yönlendireceğine inanıyorum. Benim için bu önemli ve soydaşlarımız içinde ciddiyetle önem taşımalıdır.

Devleti yönetenlerin tarihi zihniyetleri çerçevesinde davranıyorlar. O devleti yönetenlerin tarihi bilgilerine ve taşıdığı zihniyete bakmamız gerekir. Türkiye’de de sorun budur. İnsanların zihniyeti barbarlığa dayalı, kabalığa dayalı, kan görmeye dayalı, öldürmek ve kesmek mantığına dayalı olduğu sürece zenginlikte bir değişimi beraberinde getirmiyor. Hâlbuki orada devlet çok zengindir. Doğru dürüst paylaşım yaparlarsa, vatandaş mutlu olursa bu tür gelişmeler gerçekleşmez. Orada ekonomik sorun neden var? Orada ki zenginlik kaynakları, dünyanın en zengin ülkeleri arasında tutuyor. Halk neden fakir?

Türkiye’de ki durum da aynı çerçevededir. Orada gerçekleşen olayları Türkiye ile kıyaslarsak ikisi de devleti yönetenlerin zihniyetinden kaynaklanıyor. Bu insanlar kendi adlarını kurumlara veriyorlar. Heykellerini yaptırıyorlar. Her tarafa resimlerini astırıyorlar. Tüm bunlar halkın cebinden çıkan vergilerle yapılıyor. Türkiye’de Kurdistan Birleşik Devletleri kurulduğu zaman, Kurdistan’da bulunan işgalci devletlerin yaptığı tüm heykelleri çıkarıp Kurd liderlerin heykellerini dikmek lazım. Bunlar işgal ettiği ülkeler de sömürmeye ve asimile etmeye çalıştığı insanların parasıyla yapılıyor.

Recep Tayyip Erdoğan, devletin parasıyla kendi babasının adına cami yaptırıyor. Kendi parasıyla yaptırsa ya. O ülkede de yöneticiler kendi çıkarlarını ön plana çıkardılar. Halkına hizmet etmeyi değil.

Peki biz Kurd halkının ne yapması gerekiyor?

Kurdistan devletini resmileştirerek,  dünyaya Kurdistan uygarlık baharını tanıtmamamız gerekiyor.