İSRAİL DEVLETİNDEN KENDİ VATANDAŞLARINA TÜRKİYE’Yİ TERK EDİN ÇAĞRISI YAPTI

0
267

Türkiye’de ciddi bir huzursuzluk ve belirsizlik görülüyor. İsrail devleti kendi vatandaşlarını korumayı öncelikli çalışmaları olarak gördükleri için kendi vatandaşlarına; ‘Türkiye’yi terk edin’ çağrısında bulunmuş.
Ben Hollanda’da 20 küsur yıldır hapisteyim. İsrail’in kendi vatandaşına gösterdiği ilgiyi, korumayı, desteği ve yardımı, dünyanın başka hiçbir ülkesi kendi vatandaşlarına yönelik korumaya yönelik çalışmalar gösterilmiyor. Kendi vatandaşlarının başka bir ülke sınırlarında güvenliklerini ciddiye alan başka bir ülke yok. Bunun için Türkiye’de bazı belirsizliklerin neye mal olabileceği bilinmediği için İsrail devleti kendi vatandaşlarına böyle bir uyarıda bulunmuş.
Belirsizlik dediğimiz; ekonomik kriz, Kurdlere yönelik toplu saldırı planları, Rojava Kurdistan’ı tamamen işgal etme planları gibi birçok planları var. Bunlar Ankara kulislerinde konuşuluyor. Bunlar elbette Türkiye’de yaşayan Kurd halkını da evlerine çekilip seyirci kalmayacağını bütün dünya devletleri biliyor. Erdoğan’ın bu hesapları onunda Türkiye’nin de sonunu getirir. Bunların içeriğinin de irdelenmesi gerekir. Kurdler, halkımıza yönelik toplu imha saldırılarına karşı seyirci kalmayacak.
Türkiye’nin ayrıca kendi iç işleri sorunu var. Bu iç işleri sorunu iktidar ile muhalefet arasında olmasının yanısıra iktidarın kendi içinde de birlik olunmadığı biliniyor.