GENERAL MAZLUM SENDEN ÖZEL RİCAMDIR

0
808

Bize ulaşan bilgiler çerçevesinde görüyoruz ki, Taksim İstiklal Caddesi’nde gerçekleşen olayı bilinçli olarak Endonezya’da düzenlenen G20 toplantısının bir gün önce rast getirilmesi Bay Erdoğan’ın orada Kurdleri ve kazanımlarının hepsini değiştirmeye yönelik bir malzeme olarak hazırlanmıştır.

Türkiye’de ki siyasi tıkanıklığı, Erdoğan’ın, onun yandaşı olan kendini bilmezlerin ve onların elemanları olan soysuzların hepsini işledikleri suçlardan ötürü tıkanıklıklarını aşmaları için böylesi bir malzeme lazımdı.

Bu olay G-20 üyesi devletlerin Endonezya’da ki toplantıdan bir gün önce meydana getirilmiş olması tamamen bilinçlidir.

Türkiye Cumhuriyeti terör devletinin kirli bir oyunudur.

Kurdistan ulusal Kurtuluş mücadelesinin değerlerini ve kazanımlarını etkisizleştirmeye yönelik kendilerine yakışan çirkin bir oyundur. Hepimiz bunu bilelim ve uluslararası platformlarda bunu net olarak ifade edelim.

General Mazlum kardeşimden özellikle ricam kendi imzasıyla G-20 üyesi bütün devletlerin temsilcilerine, yöneticilerine, Birleşmiş Milletler genel sekreterine ve Birleşmiş Milletler güvenlik konseyi üyelerine birer tane mektup yazarak bu bilgileri geniş bir şekilde bildirmesidir.

Taksim İstiklal Caddesi’nde ki olayın Birleşmiş Milletlerin ve Amerika Birleşik Devletleri’ne, ayrıca Avrupa Birliği üyelerinin uzmanları tarafından bağımsız bir şekilde soruşturulmasını talep etmesi önem arz etmektedir.

Xalê Mazlum senden özel ricamdır. Bunu derhal yapmanı duymak isterim.