FAŞİT BİR KÖPEĞİN ADINI KIRKLAR DAĞINA VEREREK, KURD HALKININ DEĞERLERİNİ YOK EDEMEZLER

0
576

Kurd halkı için önemli bir değer olan Kırklar Dağı bölgesinde, faşist bir köpeğin adını vermekle Kurd halkının değerlerini yok edemezler.

Kırklar Dağı’nın tarihi, Kurd halkının yüreğinde ve beyninde yaşıyor. Ancak çok daha fazla üzücü olan, Diyarbakır evlerinin yok edilmesi ve Hasankey ve benzeri yerlerin suya gömülmesi ile onarılamayacak tahribatlardır. Fakat bu vali efendinin de, Kurd halkı için değer olan bir bölgeye faşist bir köpeğin adını vermesi, utanç verici bir durumdur. Bunların günü gelir ve hesabı sorulur.

Halkımızın da yasal çerçeve de tepki göstermesi yararlı olur. Devlet Bahçeli’nin, Recep Tayyip Erdoğan’la aynı seviyede olduğunu görmek gerekir. Erdoğan’ın, Devlet Bahçeli’den farksız olduğunu da anlamaları gerekir. Demirel, Mustafa Kemal, Türkeş, Bahçeli ve Erdoğan aynı karın ağrılarıdır.

Bizim topraklarımız, halkımız tarafından yönetilmediği sürece bu tür iğrençliklere maruz kalacağız. Hedefimiz tüm Kurdistan’ı kapsayacak Kurdistan devletidir. Kurdistan devleti dışında başka bir seçeneğimiz yoktur.