“FAŞİST TÜRK DEVLETİ” Söylemi Türklük Adına Kürt Halkına Yaptıklarının Yanında Hafif Kalır

0
1050

Kürdistan insanlık tarihinin beşiğidir. İnsanlık tarihinde uygarlığın başlangıcının temelidir. Kürt Halkı soylu bir tarihe ve asil bir karaktere sahiptir. Kürdistan işgalcilerin yobazlık, çirkeflik ve barbarca zulmü ile sistemli soykırım uygulamaları, Kürt Halkının soylu tarihini ve asil karakterini değiştiremez. Yirmi dört ayar külçe altın bir kenarda bir köşede terkedilmekle veya unutulmakla değer yitirmez. Aksine değeri artar. Aynı soylu Kürt Halkı gibi.

Kürt Halkını esaret altında tutmuş olan soysuz, temelsiz, insani değerlerden yoksun barbar işgalciler, Kürt Halkının üstün ayrıcalıklı özelliklerini hesaplayabilecek beyin yapısına, zihinsel kavrayış kapasitesine sahip değildirler. Dolayısıyla, baskı ve zulüm ile Kürt Halkını yok etmeye çalışırken, bu soylu asaletin özü olan Halkımızın sabır-tahammül sınırının ölçüşünü kavrayamamış olmaları anlaşılırdır.

Bilinmelidir ki, soylu Halkımızın sabrının sonu gelmiş olup tahammül sınırı ihlal edilmiştir. Soylu tarih ve karakteristik asaletimize uygun olarak, korkudan yoksun kükreyişimiz ve  yirmi dört ayar altın külçesi gibi gün ışığıyla buluşan parıldayışın mayası temelinde olan gücün kaynağı budur.
Kürtlüğün soylu tarihi ve asil karakterinin yansıması, sabrın tükenmesi, tahammül sınırlarının ihlal edilmesi ürünü olarak Kürdistan Birleşik Devletleri’nin tohumu ekilmiş; tohum, Kürdistan Birleşik Devletleri Hükümeti olarak ürün oluvermiştir.
Işgalci bozuntularının korkudan kudurmuşlukları anlaşılırdır. Zulümünüzün bedelini ödemekten kurtulamayacağınız gibi Kürdistan Birleşik Devletleri’nin resmileşmesine de engel olamayacaksınız.  Ucuz zihinsel yapınız zaten buna müsait değildir.  Kudurmuş köpekler gibi her tarafa saldırmanız ise  işimizi kolaylaştırıyor.
Bizi canlı olarak gömdüğünüz cehennemi cennete dönüştürdük. Özümüze dönüşü benimsedik. Yaratanın ışığıyla  karanlık yolu aştık. Kürdistanımızda yaşamak için  Tanrısal nurlu ışık öncülüğünde  yürüyoruz. Siz barbarlar;  kurtulmak için tek seçeneğiniz var:  Soylu Halkımızın önünde diz çökün ve af dileyin. Siz işgalci barbarlara ve sizi insan yerine koyan fırsatçı ucuz leş kargalarına, zavallı korkaklara diyeceğimiz bu kadardır.
Bazı soydaşlarımızın sorularının cevaplarını bu kısa yazımızda bulacaklarını umuyoruz. Bizler Kürdistan Birleşik Devletleri’ni inşa edip resmileştirmeye kararlıyız. Çalışmalarımız bu stratejik vizyon çerçevesinde gelişiyor. Birilerinin hesapları ile uğraşamayız.  Kürdistan Birleşik Devletleri projesi her Kürt ve Kürdistan’lıyı kapsıyor. Kürdistani siyasi hareketlerden tek ricamız  stratejilerini Birleşik Bağımsız Kürdistan  Devlet yapısına uygun olarak değiştirip yürütmeleridir.
Kurdizm, çalışmalarımızın çerçevesini oluşturmaktadır. Kurdizm, Kürt ve Kürdistan davasının, mücadelesinin gelmiş olduğu aşamanın  ideolojik oluşumudur. Uzman kadrolar tarafından hazırlanıyor olan Kürdistan Birleşik Devletleri’nin Anayasasıdır. Gelişmek için değişime açık olarak hazırlanıyor. Çok yakın bir zamanda kamuoyuyla paylaşılacaktır. Bu konuda bize gelen bir çok soruyu ve eleştiriyi dikkatle değerlendiriyoruz, önerileri önemsiyoruz.
Bazı gereksiz, bencil yaklaşımlar rahatsız edicidir. Mecbur kalmadıkça cevap vermiyoruz. Bazı keskin tepkilerimizden ötürü soydaşlarımızın anlayışından eminiz.
Birilerinin bize dayatmacı yaklaşımları rahatsızlık veriyor. Paylaşımlarımızda izah ettiğimiz çerçevede veya açıklayıcı sorularını cevaplamayı görev bildiğimiz soydaşlarımız , bizimle çalışmaya katılabilirler. Böylesi kararla, bizimle görüşen soydaşlarımızla konuşmak görevimizdir. Ben ve çalışma arkadaşlarım çalışmalardan enerji alıyoruz. Bazı çevreler ısrarla kendilerince projeler yapıyorlar, bize neler yapmamız gerektiğini söylüyorlar. Böylesi yaklaşımlar hoş değil ve rahatsız edicidir. Bazı çevreler iyi niyetle ısrarcı oluyorlar. Onları anlayışla karşılıyor ve kendilerine izahatlarda bulunuyoruz. Bazıları ise kendilerini dev aynasında göstermeye çalışırken, bazı Kürdistani siyasi güçler adına konuşanlar da oluyor.
Bizler, Kürt ve Kürdistan davasının hizmetçileriyiz. Kararlılıkla Kürdistan Birleşik Devletleri’ni resmileştirmek hedefine yürüyoruz.  İşimiz, yolumuz budur. İnanç ve iş anlayışımızı paylaşırsanız, bizim köye buyurun.
Dem xweş
Hîsen Baybaş
15/12/2019