BİZİM İÇİN GEREKLİ OLAN KURDİSTAN BİRLEŞİK DEVLETLERİNİN BAĞIMSIZLIĞIDIR

0
809

Türkiye’nin bu tür saldırıları Türkiye’nin hesapsızlığını ve sorumsuzluğunu da dünyanın gözleri önüne sermektedir. Ama şunu bilelim ki, Türkiye sorumsuzca saldırılarla on kez Suriye’nin askerlerini katletse de mesele Kurdler olunca Suriye ile anlaşabilirler. Mesele Kurd û Kurdistan davası olunca Suriye ile anlaşma yolunu bulabilirler. İran ve Irak ile hep böyle oldu, Suriye ile de hep böyle olacak. Biz barbar Türkiye devletinin Kurdistan topraklarında ayaklarının bulunmasını bile şiddetle kınıyoruz. İnsanlarımızın katledilmesini de şiddetle kınıyoruz ve bunların hiçbiri onların yanına kâr kalmayacaktır. Bunun net olarak anlaşılması lazım.

Hiçbir Kurd, Kurd’ün kanını akıtanları affetmeyecektir. Gücü yetmeyebilir. Kurd halkı Türkiye terör devletinin mağdurudur. Devletimiz olsaydı bazı korucularda Korucular Türkiye devletinin üniformasını giyip kendi soydaşlarına kurşun sıkmazlardı. Türkiye devleti Kurd halkının çalışmalarını çirkefleştirme ve insanlarımızı birbirine kırdırmaya yönelik çalışmalarının bir parçasıdır. Bu çalışmalarda yeni değildir. Cumhuriyetin kuruluşundan itibaren Kuvayı Milliye denen çete örgütünün Kurdlere yönelik yaptığı uygulamadır. Türkiye devletinin kendisi de çete yapısından bir türlü kurtulamadı.

Türkiye’de bir İsmail Beşikçi hocanın çıkmış olması ve olayları yüksek sesle ifade etmiş olması çok büyük bir önem arz etmektedir. Bizim kendi bağımsız devletimizi resmileştirmeye odaklanmamız namus ve şeref görevimizdir. Buna odaklanmak zorundayız. Başka türlü halkımızın korunması, güvenlik ve huzur içerisinde yaşamasını sağlamamız mümkün değildir. Hala Kurdistan topraklarında Kurd çocuklarının Türkleştirildiklerini görmezden gelirsek ve sistemli soykırım uygulamalarına son vermek için bağımsız devletimizin tek kurtuluş yolu olduğunu kabul etmezsek biz zaten yok olmuşuz, demektir. Biz yok olmayı kabul etmeyeceğiz. Kurdistan Birleşik Devletleri hükümetinin kuruluş amacı da bu çerçevededir.

Çalışmalarımızı takip eden soydaşlarımıza ve özellikler yandaşlarımıza diyoruz ki; küçük olaylarla uğraşmayın. Enerjinizi, emeğinizi ve olanaklarınızı böylece israf etmeyin. Bizim için gerekli olan Kurdistan Birleşik Devletlerinin bağımsızlığıdır. Kuruluşunu ilan ettiğimiz hükümetin çalışmaları da bu çerçevededir.