BİZ KURDLERİN DEVLETSİZLİK SORUNU VARDIR

0
793

‘‘Türkiye’de Kurd sorunu yoktur’’ düşüncesi, akıl tutulmasıdır. Zihinsel körlük ve sapıklıktır. Türkiye devletinin çok ciddi bir sorunu var, o da Kurd sorunudur. Türkiye’yi yönetenlerin; Kurd sorunumuz yok, diyerek Türkiye devletinin de yok olduğunu söylemek istiyorlar. Eğer sizin Türkiye devletiniz yoksa o zaman sizin Kurd sorunu diye bir sorununuz da olmayabilir. Türkiye Devleti’nin varlığını ve kalıcılığını istiyorsanız, Kurd sorununun varlığının ötesinde Kurd sorununun yaratıcısının da Türkiye devleti olduğunu kabul etmelisiniz. Bu sorunun Türkiye devletinin bir hastalığı olduğunu kabul etmelisiniz ki tedavi etmeye çalışabilesiniz.

Kurdistan topraklarında Kurd dilinde konuşmayı yasakladınız. Kürdçe olan canlı veya cansız tüm isimleri Kürdçe’den Türkçe’ye çevrilmesini zorla uygulamışsınız ve bunu sorun olarak görmüyorsanız siz insan değilsiniz. Hayvan bile değilsiniz.

Zulmü yapmak ve daha sonra yapılan zulmü inkâr etmek barbarlığı aşar. Ahlaksızlık olur. Bay Erdoğan’ın açıklaması da bu çerçevede değerlendirilmelidir. Seni başbakan yapan da Kurd halkıdır, seni Siirt’te milletvekili adayı olduğun zaman destekleyen de Kurd halkıdır, seni iktidar yapan da yine Kurd halkının oylarıdır. Bugün senin kabinende iki tane Kurd bakan var diye,  Kurd sorunu yok demek utanmazlıktır. Kurd sorunu yoktur, diyenlere tepki gösteren sen Bay Erdoğan bugün Kurd sorunu yoktur, diyor.  CHP’de ve Adalet Partisi kabinelerinde de Kurd bakanlar vardı.

Kurd sorunu ülkemize giydirilmek istenen deli bir gömlektir, demek Kurd halkına en büyük hakarettir. Gücünüz var diye bu hakareti yapma hakkınız olduğunuzu da düşünmeyin. O deli gömlek dediğin Kurd sorunu senin ve senin devletinin de başına geçirilip nefes alamayacak hale getirildiği zaman çok geç olur. Biz Kurdlerin elbette ki Kurd sorunu diye bir sorunu yoktur. Biz Kurdlerin devletsizlik sorunu vardır. Kurdistan Birleşik Devletleri’nin resmileşmesiyle bizim sorunumuz da son bulacaktır. Devletsizlik sorunu vardır, Kurd sorunu değil. Türkiye devletinin Kurdlükten kaynaklanan sorunları vardır. Kurd kanı üzerine kurulmuş ve yönetilen bir terör devlet yapısı vardır. Bunu görmezlikten gelerek bunun yok olduğunu kabul ettiremezsiniz.