BİRLEŞMİŞ MİLLETLER GENEL KURULUNDA ZAXO KATLİAMI

0
1085

Birleşmiş Milletler Genel Kuruluna herkesçe kınandıktan sonra olayın soruşturulması gerçekleşebilir. Henüz netleşmedi ama Irak temsilcisi dedi ki; ‘‘O bölge Türk askerleri tarafından işgal edilmiş, PKK’nin aktifliği o bölge de yok. Katliam da kullanılan silahlar PKK’nin elinde yok ve Türkiye’nin elinde olan silahlarla katliam gerçekleştirilmiş.’’ Irak temsilcisinin konuşmasıyla kimsenin şüphesi kalmadı.

Kurdistan’da katledilen her Kurd şahsiyet için yüreğimiz sızlar. Soydaşlarımızı koruyabilmemiz için bağımsız Kurdistan devletimizin olması bir zorunluluktur. Kurdistanî farklı siyasi çevrelerde görmeli, anlamalı ve bunun için çalışmalıdırlar. Yüz yıldır insanlarımızı katlediyorlar.

Türkçe bir atasözü var. ‘‘İstenmediğiniz yerde durmayın.’’

Biz sizi istemiyoruz. Evimizde, ocağımızda ve topraklarımızın üzerinde…

Defolun gidin!

Sizde o yüz, edep ve hayâ yok.  Topraklarımızdan defolun gidin. Siz defolup giderseniz, akan kanda durmuş olur. Bu kadar basit.

Bir seferinde PKK’yi suçlayın, diğer seferinde Şêx Saîd’i suçlayın, başka bir seferde Seyid Rıza’yı suçlayın.  Bütün soyunuz bu şahsiyetlerin kapısında köpek bile olamaz.

Sizin bizim topraklarımızda, evimizde ve welatımızda ne işiniz var? İstemiyoruz sizi, defolun gidin…

Siz defolup gittikten sonra ölümler bitecek. Yaptığınız savaşlarla insanlarımızı öldürürken sizde ölüyorsunuz. Bu savaşın mantığı ve anlaşılır tarafı yok. Beklemeyin ki; bizi öldürerek bitireceksiniz ya da sindireceksiniz. Welatımızın hepsine sahip olabileceğinizi sanmayın. Öyle bir düşünceniz varsa size; çüşşş, derim. Defolup gidin, insan gibi. Siz kendi evinizde, biz kendi evimizde herkes kendi işiyle uğraşsın.

Öyle ya da böyle bunu gerçekleştireceğiz.