Bilmeliyiz ki, biz Kurdler kendimizi korumasını biliriz. Birbirimizle görüşüp, konuşup ve anlaşıp birlikte hareket etmesini de biliriz.

0
587

Dün Paris olayı ile ilgili gelişmelerle alakalı asil soydaşlarımızı bilgilendirdik.

Bilmeliyiz ki, biz Kurdler kendimizi korumasını biliriz. Birbirimizle görüşüp, konuşup ve anlaşıp birlikte hareket etmesini de biliriz. Dileriz ki, bu gelişmeler bu inancımızı pekiştirmeye yardımcı olur.

Biz Kurdlerin birlikte hareket etmesini istiyoruz. Bunun için çalışmalıyız. Diğer taraftan özellikle Avrupa’daki soydaşlarımızın birlikte hareket etmeleri hayati önem taşımaktadır.

Bu arada insanlarımızı rencide eden, inciten, etkisizleştirmeye çalışan kirli oyunlara da kesinlikle seyirci kalmayacağız ve müdahale edeceğiz. Hem iyi hem de kötüyü nasıl karşılayacağımızı bilmeliyiz.

Düşmanlarımızla değil, kendi kendimizle yürüyeceğiz. Ulusumuzun kurtuluş hedefine ancak böyle varabiliriz. Birileri işi ciddiyetsizliğe çevirip kendi menfaatlerine odaklanarak kurtuluş mücadelesinin önemini ve değerini görmek istemeyebilir. Ancak, biz Kurdlerin duruşu, çizgisi ve yol haritası bu olmalıdır. Birlikte yürüyeceğiz ve kurtuluş hedefine sağlıklı bir yürüyüşle ulaşacağız.

Kurtuluş ise bağımsız Kurdîstan Birleşik Devletleri’dir.

Bu süreç içerisinde de insanlarımızı olabildiğince koruyacağız ve kendi yaşamlarını da onurlu bir şekilde idame ettirebilmeleri için yol göstericilik yapacağız.

Düşmanca saldırılara, kirli ve çirkef oyunlara boyun eğmemelerini ısrarla rica ederiz. Soydaşlarımızın yanında yer alma kararımızla birlikte öylesi bir olanağa da sahibiz.