BEN KURDİSTAN BİRLEŞİK DEVLETLERİNİN BAĞIMSIZ OLDUĞUNU GÖRMEDEN ÖLMEYECEĞİM

0
428

İsrail Ve Kurdistan Müttefikliği Sorusuna Cevap;

Kurdistan Birleşik Devletleri Resmileştiğinde Cehennem Bile Benim İçin Cennet Olur.

İslam’a uygun şekilde inanan ve ibadet insanların hepsi, cennete gideceğine inanarak ibadet ediyor ve İslam’a inanıyor. İslamiyet, Kurd halkına şimdiye kadar hiçbir hizmet etmedi. Kurdistan’ı sömüren devletlerin hepsi de Müslüman devletlerdir. Bunu görmemezlikten gelemezsin.

İsrail Devleti ise şimdiye kadar Kurdlere ve Kurdistan’a hiçbir zarar vermemiştir. Olumsuz tek bir söylemde bile bulunmamıştır. Diğer taraftan, dünyanın bugünkü bütün devletleri içerisinde Müslüman devletlerde dâhil yalnızca İsrail Devleti; Kurdlerin kendi devletlerini kurmaları gerekir, diyen devlettir. Bunu görmemek körlüktür.

İslamiyet dini, inancını yerine getirmen içindir. Devlet kurman için değildir. O zaman İslam devletleri Kurd halkının toprakları üzerinde Kurdlere zulüm ediyor olmalarına ve çizdikleri sınırları koruyor olmalarının adına ne diyeceğiz?

Siz, istediğiniz gibi inanabilirsiniz. Eğer İsrail Devletinden daha fazla Kurdistan’ın bağımsız devlet olmasını savunan bir devlet varsa onunla da müttefiklik kuralım. Kurdistan toprakları üzerinde işgalci olarak bulunan devletlerin hepsi Müslümansa ve bağımsız Kurdistan’a izin vermeyeceğiz diyorlarsa diğer Müslüman devletler de bağımsız Kurdistan’ı kabul etmeyeceğiz diyorlarsa bunun adı Kurd düşmanlığıdır. Bizde Müslüman olan soydaşlarımızın dini inançları hatırına bu zulmü kabul edemeyiz. Biraz gerçekçi olalım siyasi körlükten de vazgeçelim.

Yirmi dört saat ibadet eden insanlar, cennette gitmek için ibadet ediyorlar. Ben de yirmi dört saat Kurdistan’ın bağımsızlığı için çalışıyorum.

Hiç kimsenin insanla yaratanı arasına girmemesi lazım ve ben dini inançlara öyle bakıyorum. Her Kurd bireyi kendi özgürlüğünü, inancını ve ibadetini yapmakta özgür olmalıdır.  Fakat benim davam Kurdistan davasıdır. Birileri kendi dini inancını ve kendi politik amacını malzeme yapmamalıdır. Bu doğru bir davranış değil ve dini inanç ruhani bir olaydır. Bizim davamız Kurdistanî ve siyasi davadır. Bütün Müslüman ülkelerin hepsi bir halktır. Önce onların birleşmesi lazım. Benim Welatımın topraklarından çıkmalara gerekir.

Ben Kurdistan davası için yaşamım boyunca çalıştım. Bundan sonra da yaşamımım her saniyesi onun için harcayacağım. Bağımsız Kurdistan Birleşik Devletleri resmileştiğinde cehennem bile bana cennet olur. Benim cennettim bağımsız Kurdistan’dır. Bunu görün ve anlayın. İsrail’in şimdiye kadar Kurdlere hiçbir zararı olmadı.

 

Ben Kurdistan Birleşik Devletlerinin bağımsız olduğunu görmeden ölmeyeceğim.

Senin ve senin gibilerin benden farkı da budur.