BAĞIMSIZ DEVLETİMİZİ KURMAK ZORUNDAYIZ VE DE KURACAĞIZ

0
1450

Bizim halkımızın günlük olarak karşılaştığı sorunlar devleti olan halkın karşılaştığı sorunlardan farklıdır. Bizim devletimiz yok. Bu nedenledir ki kendi topraklarımız üzerinde devletsiz olmaktan öteye var olan işgal devletlerinin de halkımıza yönelik baskı uygulamaları artı sorunlar oluşturuyor.

Demektir ki var olan sorunlarımızın çözümlenmesinde bize yardımcı olacak, yol gösterecek devletimiz olmadığı gibi işgal devletlerinin baskı uygulamasıyla dayatmış oldukları uygulamalar artı sorunlar oluşturuyor. Biz bunların hepsiyle kendi olanaklarımızla uğraşmak zorundayız. Bunların zorluklarını anlatmaya gerek yok çünkü biz Kürtler bu zorlukları yaşayarak öğreniyor ve biliyoruz. Bu sorunlarla uğraşırken insanlarımız kendileri için yeni zorluklar yeni sıkıntılar oluşturmak zorunda kalıyorlar.

Bu zulümü tarif etmek mümkün değil. Çünkü bunu anlayabilmek için yaşamak gerekir. Bizim insanlarımızın bütün bu sıkıntılara rağmen gelecek nesillerimizin aynı zorluklara,  sıkıntılara maruz kalmaması için ulusal kurtuluşu da sağlamayı başarmaları gerekir.

Demektir ki biz bütün bu zulümü bu sıkıntıları göğüsleyeceğiz bununla birlikte çocuklarımızın torunlarımızın aynı sıkıntıları göğüslemek zorunda kalmamaları için bizim şimdi kurtuluşumuzu da sağlamamız gerekiyor. Kurtuluşu sağlayabilmemizin tek bir yolu vardır 2 yolu yoktur. Kurdistan bağımsızlığının gerekliliği de bu kadar zorunludur. Bunu başarmak zorundayız. Kürdistan birleşik devletleri projesi Kurdistan’ın bağımsızlığı için kurulmuş olan tek bir projedir.

Hiçbirimiz kendimizi kandırmayalım. Hiçbirimizin duygusal davaranak bireysel beklentilerin peşine takılarak özel gereksinimlerimizin esiri olmaya hakkımız yoktur.

Bugün İsrail Filistin davasıyla ilgili tanık olduğumuz gelişmeler İsrail halkının çok daha fazla çalıştıklarını ve başarıya gidecek yolu takip ettiklerini çok net olarak görürüz. Kürdistan birleşik devletleri projesinin hükümeti daha iyisini yapmaya kararlıdır.

Hiçbir soydaşımızın bizim bu çalışmalarımızdan bireysel edinim sağlamaya çalışmasına yol vermeyeceğiz. Bazen bu konularda izahatlı paylaşımlar yapıyoruz, malesef bu kararlılığımız bazı inşalarımızın dikkatinden kaçıyor. Bu projeye inanan ve hizmet etmek isteyen insanlarımıza buyrun gelin diyoruz. Bu proje sizin içindir, sizin geleceğiniz içindir, sizin çocuklarınızın, torunlarınızın geleceği içindir. Buraya hizmetlerinizle katkıda bulunabilecekseniz buyrun geliniz. Lütfen  bu paylaşımımızı dikkate alınız.

Slav û rez

Saygılarımla, Hîsen Baybas

Not: Son iki haftadır Hüseyin amcanın uğraştığı bazı sorunlar vardı, onlarla uğraşması gerektiğinden fazla paylaşımlar yapamadı, anlayışla karşılanmasını rica ediyoruz.