TAKSİM İSTİKLAL CADDESİNDEKİ VAHİM OLAYLA İLGİLİ YENİ TESPİTLERİN ÖNEMİ

0
857

ATTENTION (DiKKAT)

 

 

Zafer Partisi Sözcüsü Sevda Gül Tunçer, Taksim İstiklal Caddesi’ndeki bombalı saldırının failinin Filistin asıllı olduğu bilgisini aldıklarını söyledi.

Saldırının faili Ahlam Albashır’ın Filistin asıllı olduğu bilgisini aldıklarını ve BM yardım programından 6 aydır yararlandığını iddia eden Tunçer şu iafadeleri kullandı:

“Yetkili makamlarca bombalı saldırıyı gerçekleştiren failin Suriye’nin Afrin bölgesinden geldiği açıklandı. Bu kişinin Filistinli olduğu bilgisini aldık. Doğruları söyleyecek misiniz? Birleşmiş Milletler’in IOM ((BM’ye bağlı Uluslararası Göç Örgütü) yardım programından 6 aydır yararlandığı doğru mu? Türk terörle mücadele tarihinde benzer bir BM yardımı alan yabancı terörist var mı? Patlamadan hemen sonra Şişhane’nin önünde infaz ettiğiniz kimdi? Süleyman Soylu ‘ABD’nin taziyesini kabul etmiyoruz’ derken; Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD’yi de dahil eden teşekkür mesajı yayınladı. Nasıl bir münakaşanın içinde halkı yanıltıyorsunuz? Sorularımızın cevabını istiyoruz, doğruları açıklayın.”

https://www.indyturk.com/node/576976/haber/zafer-partisi-sözcüsünden-iddia-bombalı-saldırının-failinin-filistin-asıllı-olduğu

Bu şahsın Filistinli kimliğinin tespit edilmiş olması ve Birleşmiş Milletler yardım fonundan yararlanmış olması çok önemli bir gelişmedir.

Diğer gruplar da olayın içeriği ile ilgili aydınlanır dileriz.

Bu insanın terörist olup olmadığı konusu ciddiyetle araştırılması gerekir. Bu insanı kendisinin bilgisi olmadan kullanmış oldukları muhtemeldir.

Kim kullanmışsa bunun üstünde durulması gerekir. MHP ilçe başkanıyla kendisinin sürekli ilişki içinde olması ve konuşmalarının içeriğinin araştırılması gerekir. Bu ciddi bir olaydır. Bu olayda yine bay Erdoğan’ın bilgisi dışında gelişmişse bile ve Süleyman soysuzun İçişleri bakanı konumuyla olayı kendisinin bilgisi dahilinde gerçekleşmiştir.

Kirli oyun oynuyorsa bunun da Bay Erdoğan tarafından dikkate alınarak soruşturulması gerekir. İçişleri bakanı olmasına rağmen Bay Soylu’nun soysuzca bu hareketleri yeni değildir. Ancak bu bilgileri açığa çıkarmış olmaları önemlidir.

Bu çok ciddi bir olaydır ve devletin bu şahsı yönlendirdiği, kullandığı ve devletin o bombayı patlattığı kesindir. Ama devletin içinde bütün birimler bunu bilmiyorsa, yalnızca Süleyman Soylu’nun denetiminde, kontrolünde ve talimatıyla olan bir olay diye mi açıklamalar oluyor?

Amerika Birleşik Devletleri’ne yönelik tahrik edici söylemleriyle ABD’yi Türkiye’ye karşı kışkırtmaya yönelik açıklamaları bana göre Türkiye’ye yönelik düşmanca bir tavırdır. Bunların hepsinin altında bir neden olması gerekir.

Filistinli bir şahsın, Kobaneli olmuş olduğunu söylemeleri bile ahlaksızlık ve terbiyesizlik öteye suçu örtbas etmeye yönelik bir açıklama olduğunda kabul etmeliyiz.

 

Öte yandan MHP Şırnak Güçlükonak İlçe Başkanı Mehmet Emin İlhan’ın, adına kayıtlı telefon üzerinden şüpheli Ahlam Albashır ile görüştüğü gerekçesiyle ifadesi alındı. İlhan kimlik bilgilerinin ele geçirilerek adına hat çıkartıldığını söyledi.

ATTENTION (DiKKAT)

 

İstiklal Caddesi’nde yaşanan bombalı saldırının şüphelisi Ahlam Albashır’ın yakalandığı evde ikamet eden Efrinli Kürt aile, kadının eski Arap komşuları tarafından “misafir” diye evlerine getirildiğini ve kendilerine karşı “komplo” kurulduğunu söyledi.

https://www.rudaw.net/turkish/middleeast/turkey/1611202213