GERİ ADIM ATAN BÜYÜKELÇİLER DEĞİL, ERDOĞAN’IN KENDİSİDİR

0
291

Bu adam Allahtan belasını arıyor dersek yerinde olur. Türkiye’de yaşayan bütün halk içinde bela arıyor. Yaptığı rezaletin, insanlığa karşı işlediği suçların, Kurd halkına karşı yaptığı barbarca uygulamalar ve işlediği savaş suçlarının hepsinin hesabını verecek. Bunu bildiğinden dolayı ortalığı böylece karıştırmaya çalışıyor. Bu olaydan da kendisine siyasi edinim sağlamaya çalışıyor. Erdoğan’ın derdi, budur. Yoksa bazı büyükelçilerin uygar normlar çerçevesinde görüşlerini arz etmelerinden dolayı yalnızca kendilerine teşekkür ediyoruz. Ama yargının işleyişi böyledir diyebilirlerdi. Böyle ukalalığa gerek yoktu. Elbette bu davranışları tepkiyi de getirecektir.

Zor şartlarda yaşayan insanların ekonomik sıkıntılarına rağmen Erdoğan Efendi, şiddet, terör eylemine uygun militanları Türkiye vatandaşlarının verdiği vergi parasıyla yetiştiriyor ve eğitiyor. Suriye’de, Libya’da, Azerbaycan’da, Irak’ta ve dünyanın birkaç Afrika ülkesinde azgın Kurt köpekleri gibi oraya buraya saldırtıyor. Dünya’nın uygar devletlerinin de Erdoğan Türkiye’sin de yaşanan haksızlıklara, çirkinliklere ve barbarlıklara karşı uygar normlara uygun olarak uyarıda bulunma haklarının olduğunun da halkın görmesi lazım. Erdoğan efendinin diktatör zihni zaten bunu görmez, anlamaz ve kabul etmez. Sen Libya’ya, Azerbaycan’a, Irak’a, Suriye’ye ve Afrika’nın bazı ülkelerine asker gönderiyorsun ve orada kabadayılık tasarlıyorsun. Bazı uygar devletlerinin büyükelçilerinin yaptığınız yanlışlıklara karşı size uygar normlar çerçevesinde size uyarıda bulunmaları niye senin için içişlerine müdahale olarak görülüyor? Aslında bu haberi dinlerken Osmanlı’nın son dönemlerinde Padişahlar kendi saraylarına hâkim değilken, kendi vatandaşlarının acil ihtiyaçlarını gideremiyorken, bütün dünyaya meydan okuyorlardı. Sonra 2. Dünya savaşı sürecinde Hitler geldi. Aynı barbarlıkla işgal ettiği toprakların, kendi vatandaşlarının, asker gönderdiği ülkelerin ortamında olup biteninden habersizdi. Ama bütün dünyaya meydan okuyordu. Bütün dünyayı Almanya yapacağım, diyordu.  Saddam Hüseyin’de bütün Arap bölgesi bir tarafa Dünya’nın tamamına egemen olacağını söyleyerek tehditler yağdırıyordu. İran Şahı da öyleydi. Yani diktatörlerin hepsi bu tarzda yetişiyor ve bu da gösteriyor ki Erdoğan Efendi’de son dönemlerini yaşıyor. Onun için kendi sarayında kendi ailesinin içinde olup bitenlerden haberi yok. Türkiye’de ekmeğe muhtaç insanların çektiği sıkıntılardan haberi yok. Yaptığı pislikleri umursamıyor.

Birkaç tane demokratik ülkenin uygarca uyarılarına tepki gösteriyor. Aslında büyük bir karın ağrısı olduğunu kanıtlıyor. Dünya da bunu görüyor ve Türkiye’de ki halkında bunu görüp Ebu adamın kıçına bir tekme vurup defetmeleri gerekir. Biz Kurdler için yeni bir gelişme değil. Bizim müdahale etmememiz lazım.

Tek işimiz Kurdistan Birleşik Devletlerini resmileştirmek olmalıdır.