KONYA’DA KURD AİLEYE YAPILAN IRKÇI SALDIRIYI ŞİDDETLE KINIYORUZ

0
266

Konya’nın Meram ilçesinde Kurd aileye yapılan ırkçı saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Bölgedeki Kurdlerin birlikte hareket etmeye odaklanmalarını rica ediyoruz.

İç işleri Bakanı sıfatıyla sen Süleyman Soysuz denen soysuz oğlu soysuz hiç utanman olmadığı gibi Türkiye devlet politikasını Kurdlere yönelik barbarca zulmünü de alkışlar gibi konuşma yapıyorsun. Ahlaksız, şerefsiz ve kişiliksiz insan slogan atarak savumasız Kurd bireylerini sıraya dizerek, Kurd oldukları için onları kurşuna dizdiklerini söyleyerek yaptıkları bu barbarlığı sen utanmadan iki komşu arasındaki basit bir olay gibi göstermeye çalışıyorsun. Yüz yıldır, Kurd yoktur, Kurd sorunu yoktur gibi maskaralığın ve yalanın utanmazlığı sizin yüzünüzden akıyor. İnsanlara zulümle ahlaksızca böylesi barbarca uygulamalar yapıyorsunuz. Bir de olayı basit bir komşuluk arasındaki hadise olarak gösteriyorsunuz. Utanmanız yok, sorumluluğunuz da yok ve sizin Kurd halkı üzerinde egemenlik hakkınızda kalmamıştır. Halkımız da bunu gördüğü gibi siz Kurdistan topraklarından defolup cehennemin dibine gideceksiniz. Size verilebilecek en uygun cevap Bay Erdoğan ve tüm kabinesi, bütün devlet yöneticileri bu olaydan utanç duymaları ve dizlerinin üzerine çöküp o savumasız insanlara yönelik yapılan uygulamanın utanmaz bir hareket olduğunu, ahlasızlık olduğunu söyleyerek hem o aile bireylerinden hem de Kurd halkından özür dilemeleri gerekir.
Ahlak yok, terbiye yok, kanun yok ve siz bu yapınızla devlet olmazsınız. Belki bu süre bizim nerede durduğumuzu gösterir.

Siyasi amaçla herhangi bir Kurd’e yapılacak saldırının, hepimize yapıldığını kabul etmeli ve ona göre tepki göstermeliyiz.
Tekrarla yaşamını yitiren saygıdeğer soydaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve sabır diliyoruz.

Saygılarımla, Hisên Baybaş