KÜRD OLUP KÜRDLÜĞE SAHİP ÇIKMAK İLE KÜRDLÜĞE DÜŞMAN OLANLARA BOYUN EĞMEK ARASINDAKİ FARKI GÖRMELİYİZ!

0
100

Özgür iradenin anahtarı zihinsel güç olduğunun kabulünden sonra bilimsel yolda yürüyüp, bilgi dünyasının kapısını açabildiysen, böylece edinmiş olduklarını en verimli düzeyde değerlendirmeği becerebilirsen, Alamut Kalesi efsanesini aşıp Sultan Selahaddin Eyyubi’nin başarılarını selamlayarak Kurdistan’ da işgalci olan barbarların tüm kalelerini zapt etmeye hazır olduğuna inançla; bağımsız Kurdistan Birleşik Devletleri’nin resmi statü ile dünyanın insanlık arenasında yerini almış olduğuna da inanacaksın. Kürdlüğün değer yargılarını korumayı prensip edinerek ölümsüzleşirsin. Özgür irade yerine ucuz hesapların esiri olmuş ve çapulculuğu prensip edinmişsen eğer zaten yaşayan ölüsün. Kürdlüğün değer yargılarını da kavrayamazsın ki korumasını algılayabilesin.

Kürdlüğün üstün değer olduğunu görebiliyor musun?

Bugünün efsaneliğe gereksinimi olmadığını kabul ediyor musun?

Sultan Selahaddin Eyyubi Hazretlerinin atına binmiş olarak bizi bağımsızlık hedefine götürmeyeceğini anlıyor musun?

Kurdistan topraklarından barbar işgalcileri zorba ve kan emicileri kovmak bugün yaşayanlarımızın sorumluluğu olduğunu kabul ediyor musun?

Kısaca sorduğumuz bu dört soruya da tüm varlığınla inanarak evet diyorsan eğer bizim çalışmalarımızın önemini kavramışsın ve ne yapman gerektiğini de biliyorsun demektir. Bireysel çıkar anlayışlarını ve korku duvarını aşmışsın demektir.  Kurdistan Birleşik Devletleri’nin çalışmalarına katılmak için bizimle irtibata geçmeni bekliyoruz.

Saygılarımla, Hisên Baybas