İSRAİL VE BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ BARIŞ ANLAŞMASI KÜRTLER VE TÜRKİYE

0
133

İsrail ve Birleşik Arap Emirlikleri arasında imzalanmış olan barış antlaşması takdirle karşılanması gerekir. Barışın en kötüsü bile savaşın her türlüsünden iyidir. Dileriz İsrail ve bölgenin diğer ülkeleri arasında da barış antlaşması sağlanır. Bu barışın sağlanmasında emeği geçen herkese saygıyla teşekkür ediyoruz. Aslen Riha (Urfa) şehrinden olan Hazreti İbrahim ve hanımı Sara’nın torunları olan İsrailliler Kürd halkı ile aynı soydandırlar. Bu hususu da soylu halkımızın bilgilerine sunmayı, bir hatırlatma amacıyla gerekli gördüm.
Türkiye’yi yönetenlerin başı Erdoğan efendi her ne kadar görünür de İsrail aleyhinde söylemlerde bulunsa da Ortadoğu’da İsrail devletinin onur ödülünü İsrail’de, İsrail başbakanının elinden almış olan ilk ve tek liderdir. Recep Tayyip Erdoğan İsrail’de, İsrail başbakanı elinden İsrail devlet ödülünü almış bir liderdir ve Türkiye’nin de bu düzeyde İsrail’den ödül alan ilk lideri ve başbakanıdır. Bu ödülü aldığı zaman başbakanlık görevindeydi. Yine Ortadoğu’da İsrail devletiyle ticari ilişkileri en fazla olan ülke de Türkiye’dir. Türkiye’nin kuruluşundan bugüne kadar ikiyüzlü politikalar izlediği sır değildir. Recep Tayyip Erdoğan’ın da bin bir yüzlü olduğu da sır değildir.
Bizim başlatmış olduğumuz Kurdistan Birleşik Devletleri siyasetini yürüten hükümetimiz İsrail Devleti ile birinci derecede ilişki kurmayı ilan ettiği için birçok eleştirilere hedef oldu. Ama Türkiye’nin iki yüzlü politikasını görmeden bizim dürüst, samimi ve açık olma politikamızı eleştirmenin haksızlık olduğunu hatırlatmak açısından İsrail, Türkiye ve bay Erdoğan ilişkilerini izah etme gereğini gördüm.
Saygılarımla, Hisên Baybas