BAYRAM ŞEKERİ

0
318

Soylu tarihe sahip kurd halkının asil karakterde olan insanları her halkın kendi devleti olduğu dünya düzenin Bağımsız Kurdistan devletinin niye resmileşmediğini düşünmeleri gerekmez mi?

Her kurd bireyinin bulacağı neden her ne olursa olsun sonuçta çözüme yoğunlaşmak gerekmiyor mu?
Kurd halkının temel sorunu, bağımsız devletinin olmayışı değil midir? Kurd halkının bu temel sorunun görmezlikten gelmenin kurd halkına ve kurd u kurdistan davasına hiçbir yararının olamayacağını görmek anlamak kabul etmek için dahi mi olmak gerekiyor?

Kurd u Kurdistan davasına kararlılıkla ve özveriyle hizmet etmiş olan çevrelerin bugün çıkıp açıkça kurtuluş mücadelesini bağımsız hedefine taşımanın zamanın geldiğini söylemeleri gerekmiyor mu? Aynı çevrelerin bağırarak halkımızı bilgilendirmeleri ve aydınlatmaları gerekmiyor mu? Bu görevlerini yapmadıklarını kendilerine sormaları gerekmiyor mu? Kurd olup yüreğinde zihninde kurdlüğe inançla bağlı olan her bireyin Kurdistan bağımsızlığını hizmet etmeye yoğunlaşması gerekmiyor mu? Kurd halkının kanıyla emekleriyle etkin bir güç olabilmiş siyasi hareketlerin hepsine soruyorum; Kurdistan’da işgalci olan barbarların hepsinin kurdistani siyasi hareketleri yok etmekten başka hiçbir amaçları olmadığını ve olamayacağını bilmeyeniniz var mı? Elinizdeki olanakları ve deneyimlerinizden oluşan bilgi birikimlerinizi Kurdistan bağımsızlığını hizmetinde değerlendireniz gerekmiyor mu? Dün Kerkük ve Musul’a bugün Efrin ve Rojava’nın tamamına barbarca hücum edenlerin aynı kaynaktan geldiğini bilmeyeniniz var mı? Son yüz yılda Kurdistan işgalcilerinin hedeflerinin a partisi veya b partisi değil de kurdlük ve kurd u kurdistan davası olduğunu hepimizin çok iyi bildiğimizi hatırlatmam mı gerekiyor?

Kurdlüğe hizmet adı altında kendileri için yer edinebilmiş olanların Kurdistan bağımsızlığına yoğunlaşarak hizmet etmek gibi sorumlulukları olduğunu kabul ederek yapabilecekleri cani gönülden yapmaya başlamaları gerekmiyor mu? Özellikle ucuz mazeretlere sığınanların kendilerini kandırmaktan vazgeçip Kurdistan bağımsızlığına hizmet etmeye alışmaları gerekmiyor mu?

Her kurd bireyinin Kurdistan welatına ve kurd halkına hizmet etmek namus ve şeref borçları olduğunu bilmeyen bir kurd var mı?

Bizim, Kurdistan Birleşik devletlerini resmileştirmeyi hedefleyen çalışmalara hizmet amacıyla gerekli olan hükümet kuruluşunu ilan ettiğimiz 24 Temmuz 2018 tarihinden beri şahsıma ve çalışma arkadaşlarıma yönelik laf kalabalığıyla bu değerli çalışmayı küçümseyenlere soruyorum; sizin, bizlerin yapıyor olduğumuz çalışmalardan daha iyisini yapabilecek güç ve hüneriniz varsa, kurd u kurdistan davasının siyasi arenasına çıkıp hizmet etmenize engel olan mı var? Ellerimizi ayaklarımızı kilitleyen mi var? Ucuz mazeret dediğim mazeretlerden bir tanesini sizlerle paylaşmak istiyorum.

Yaa Hüseyin Baybaşin’in dediği gibi olmaz, Hüseyin Baybasin’le olmaz bile diyebilenler var. Böylesi veya benzeri ifade kullanan soydaşlarıma diyorum ki benim dediğim gibi olmuyorsa buyurun siz yapın. Daha iyisini yapabilecekseniz yapmanıza engel var mı? Kendi dar çıkar dünyanızda ölümü bekleyecekseniz o da sizin tercihinizdir ama ucuz mazeretlere sığınıp insanlarımızın hedeflerini köreltmeyin. Hüseyin ile olmaz diyebilenlere diyorum ki siz Hüseyin’siz buyurun yapın ama yüreğinizde zihninizde yoksa kirli ucuz hesaplarla mazeretlere sığınmayın.

Ben Licê Diyarbakırlıyım. Büyük dedelerimin mezarları Licê ve Diyarbakır çevresindedir ondan önceki büyük dedelerim Mêrdîn Rojava’da ve oradan da Dicle Fırat boyunca ağrı dağı boyu çevresinde bulunuyor. Kurdistan tarihi bilgilerinde bu gerçekleri bulabilirsiniz. Şimdi kan bağı olan yakınlarım Kurdistan’ın her parçasında yaşıyorlar. Yirmi küsür yıldır cehennemde yaşıyor olmama rağmen bu mücadele çemberini oluşturdum. Benim gibi kararlı olan soydaşlarımla Kurdistan Birleşik devletlerini resmîleştireceğiz. Kararlı olduğumuz gibi işimizi nasıl başaracağımızın bilincindeyiz. Bu bayram tatilinde her soydaşımın önünü bırakıp okuyacağı ve ne yapacağına karar vereceği bir bayram şekeri olarak kabul edin.

Saygılarımla, Hisên Baybas