LONDRA’DA VE AVRUPA’NIN GENELİNDE KURDLERE YÖNELİK ÇİRKİN OYUNLAR

0
305

Kurdleri kriminilaze etmek için her türlü kirli oyunlar oynamaya alışmış olan Kurdistan topraklarının barbar işgalcilerinin Londra’da kurdlere yönelik çirkefliklerini kınıyor ve son bulmasını görmek istiyorum. Özellikle faşist barbar Türkiye devletinin Londra’da koordine etmiş olduğu psikolojik savaş birimi mensubu olan piçlerini geri çekmesi ve kontrol etmesini istiyorum. Kirli eliniz olarak kullandığınız kahpe devletinizin resmi görevlileri olan piçlerinizi soylu kurd halkının asil gençlerinin yakasından geri çekin. Bunu derhal yapmazsanız kurd halkının kahramanlarının savunma haklarını kullanmalarıyla muhatap olursunuz.

Ben şahsen yapmış olduğum araştırmalar çerçevesinde piçlerinizle ilgili edinmiş olduğum bilgileri paylaşarak işe başlarım. Faşist Türkiye devleti Londra özelinde ama Avrupa genelinde kurdlere yönelik kirli oyunlarına son verip kendi psikolojik savaş birimi mensubu piçlerin kurdleri kriminilaze çalışmalarının keskin cevabı Türkiye’ye daha çok zarar verir.

2001 yılında benim rehin tutulduğum Hollanda da göstermelik mahkemenin başlamasıyla Londra halk evi benim aleyhimde iftira ve yalan içerikli yazılı açıklama yaptı. Aynı halk evine sızmış olan faşist Türkiye devletinin ajanları günlük olarak benim aleyhimde basın açıklaması yaptılar. Bu ahlaksızlık Londra halk evinin misyonuna ait olan TV ve gazetelerde de olduğu gibi yayınlandı. O haberler BBC dahil İngiltere’nin en büyük ve etkin TV ve gazeteleri olduğu gibi yayınladılar. The independent gazetesinin mensubu yazar olan bir şahıs gidip evinin kapısını çaldı ve kardeşimle görüşüp durumla bilgi almış kendisinin ifadesiyle yapmış olduğu araştırmalar sonucunda Türkiye devletinin onları çok kötü kandırdığını söylemiş ve özür dilemişti. Ama o asil davranışını gazetesinde yayınlamadığı gibi yayınlamış olduğu yalanları, iftiraları da düzeltmediler. Bugün bile dünyanın her tarafından benim aleyhimde kullanılıyor olan yalan bilgilerin kaynağı budur.

Londra halk evine o dönemde Fransa’dan gönderilmiş olan bir grup kandırılmış kurd gençlerini Londra’daki kurd iş yerlerine saldırttılar ve aynı Londra halk evi benim o olayları Hollanda hapishanesinden organize ettiğimi çirkin bir iftira olarak yayınladılar. Hâlbuki o dönemde ben Hollanda vught hapishanesinin EBİ bölümünde tecrit edilmiştim. Ailemle görüştürülmüyordum. Bebelerimle haftada 10 dakika ile sınırlı olan telefonla görüşme hakkımda yobazca oyunlarla engelleniyordu. Bazen telefon bozuk derlerdi. Bazen üç kez telefon çaldı cevap vermedi derlerdi. Bu tarz engellerle bebelerimle görüşmeme engel oluyorlardı. Londra halk evi mensupları ve Londra halk evinin misyonu BBC ve İngiliz basını gibi Hollanda devleti bu gerçekleri çok iyi biliyorlardı. Londra halk evi ve BBC dahil İngiliz basının açıklamaları benim Hollanda’da ceza almam için mahkeme hakimlerini ikna etmek amacıyla kullanıldı. Halkevinin basın açıklaması, mahkeme başkanı tarafından okundu ve bana sordu dedi ki sen kurdsün, kurd halkının hakları için mücadele ediyorsun. Bunlar da kurd siyasi hareketini temsil diyorlar buna ne diyeceksin diye sordu.

Ben bu ahlaksızların hepsinin dosyasının tamamını yayınlayacağım. Faşist Türkiye devleti bazı kurd siyasi hareketlerinin içine yerleştirip koordine etmiş olduğu psikolojik savaş birimi ajanlarıyla Londra halk evi gibi başka Avrupa ülkelerinde de benzer çalışma yaparak kurdleri sistemli olarak suçlu duruma sürüklediler.

Bu bilgileri hatırlatarak yeni öğrenmiş olduğum bir konu var ki beni müthiş üzdü. Aynı yöntemlerle Londra’da iki gençlik grubunu birbiriyle çarpıştırmış olan faşist Türkiye devletinin ajan piçlerinin halen aktif olduklarını öğrenmiş oldum. Çoğu Maraşlı olan asil kurd soydaşlarımı iki grup halinde organize ederek birbirlerine düşman yapmışlar. Son on bir on iki yılda bu iki grup birbirlerinden insan öldürmüşler. Çok derin üzüntü duydum ki bu iki grup içinde tanıdığım tek bir şahıs yoktur. Bu iki grubun mensupları da 30-40 yaşlarındaymış. 1995 yılından beri Hollanda da hapiste rehin tutuluyor olmamdan dolayı bu olayları duymamışım. Düşünüyorum da bu iki grubun içinde aklı başında büyükleri yok muydu? Londra da kurd halkı adına siyaset yatıklarını iddia eden çevreler hangi cehennemde uyuyorlardı? Londra yaşayan değerli inşalarımız var. Niye müdahale edip bu olayların önünü kesmemişler. Kendileri çok ileri zekâlı hisseden benim bazı geri zekâlı yakınlarım beni niye bilgilendirmediler?

Ben yaşlarda olup Kurdistan işgalcilerinin barbaca baskılarından ötürü İngiltere’ye yerleşmiş olanların çocukları kaliteli yüksek eğitim görüp insan gibi yaşamaları gerekir eğer bizler bunu başaramamışsak suçlu olan bizleriz. Kandırılmış olan gençlerimiz değildir. Gençlerimiz faşist Türkiye devletinin sistemli olarak kurdleri kriminalize etmek için kendi ajan piçleriyle çalışma yaptıklarını bizim gençlerimiz bilmeyebilirler. Bizim yaşıtlarımız onları aydınlatmaları gerekirdi. Ben bu olayları yeni öğrendim. Yeğenim çağdaşın bazı olumsuz yaşam tarzı içine girdiğini öğrenip kendisiyle ilgilenmek için görüştüm ve bu olayların bazı kısmını kendisinden öğrendiğimde şok oldum. Bunun üzerine bazı araştırmalar yaptım. Bu olaylarda yeğenimi de taraf olarak lanse etmeye çalışmışlar. Olayların iç yüzünü öğrenmeye çalışmamın sebebi de buydu. Çağdaş veya benim başka bir yakınım bu olaylarda taraf olamaz. Kendisine saygısı olan hiçbir kurd böylesi olaylarda taraf olmamalıdır. Benim bir yakınımın böyle olaylarda bir taraf olmasına asla izin vermem. Saygıdeğer soydaşlarım bunu çok iyi bilsinler. İki kurd grubu veya bireyi arasında sorun var ise bizlerin görevi onları barıştırmaktır. Tarafları anlaşmaya ikna etmek kurd asaletinin kültürünün gereğidir. İkisinden birine taraf olmak ortalığı kızıştırmak kurdlüğe düşmanlıktır.

Bu bilgileri sizlerle paylaştıktan sonra bu iki kurd grubunu faşist Türkiye devletinin ajanlarının psikolojik savaş birimlerinin bilinçli olarak onları çarpıştırdıklarını öğrendim. Buradan her iki gruba da sesleniyorum. Şimdiye kadar aranızda yaşamını yitirmiş her bir birey için başsağlığı diyorum. Birbirinizden insan öldürmeye son vermenizi rica ediyorum özellikle yakın tarihte Türkiye’de eşi ve çocuğu gözü önünde saldırıya uğramış ve yaşamını yitirmiş olan bir soydaşım için bizleri yaratana rahmet diliyor ailesine başsağlığı diliyorum. Hiçbir kurd bireyi hiçbir nedenle bir soydaşını onun çocuğu ve eşi önünde öldürmeyi düşünemez yapamaz. Kurdlüğün kültüründe asaletinde ve kanında böylesi barbarlık yoktur. Bu olay olsa olsa bu iki grubu kızıştırarak birbirleriyle çarpıştırmayı sürmeleri için kurd düşmanları yapmış olabilirler. Her iki gurubun mensuplarına diyorum ki sizler Avrupa’da eğitim görmüş kültürlü inşalarsınız. Kurdlüğün kültürünü asaletini dikkate alarak bilin ki hepinizin canı ve malı birdir. Hangi grupta olursa olsun yaşamını yitirmiş olan kurddür. Birbirinize verdiğiniz zarar da kurdlüğe verilmiş zarardır. Kazanan tek taraf var ki oda kurdlüğe düşman olan Kurdistan’ın barbar işgalcileridirler.

Hepinizden ısrarla rica ediyorum aynaya bir bakın ve kendinize sorun: bir kürdün ölmesi hanginize ne kazandırdı? Bundan sonra başka bir kürdün ölmesi hanginize ne kazandırabilir? Bir kürdün daha ölmesi, daha önce ölmüş bir kurdü geri getirmeyecek. Benim içinde bulunduğum şartları biliyorsunuz. Buna rağmen her iki tarafla görüşmeyi istiyor ve görev olarak kabul ediyorum. Bildiğiniz gibi kurd kültüründe binlerce yıldır cemaat kurumu vardır. Kurdler kendi arasındaki sorunları kurd cemaati aracılığıyla çözme kültürüne sahiptirler. Aranızda cemaat görevi yapmamıza izin verin. Beraber barışa sarılalım aranızda bu olaylar niye ve nasıl başladı bilmiyorum. Ama bunu organize eden kurd düşmanları olduğundan hiçbir şüphem kalmadı. Yani hanginiz hangi grup önce böyle bir adım attı. Hangisi böyle bir adım attığı da önemli değil. Bunu sizlerden duymak isterim. Benim sizlere birbirinizle barışmanızı rica etmemi geri çevirmeyin ayrıca Londra, Avrupa’da veya Türkiye’de yaşıyor olup beni tanıyan soydaşlarımdan rica ediyorum bu soydaşlarımızın birbirlerinin kanını akıtmamaları için seferber olun. Bu olaylar ve benzeri olaylar yalnızca kurd u kurdistan davasına zarar vermek isteyenlerin işine yarıyor. Bu iki guruba ait olan gençler bizim gençlerimizdir. Aralarında kurd olmayan arkadaşları da olabilir. Onları tanımıyorum. Sizin de onları tanımanız şart değil. Gençlerimize yol göstericilik yapmak hepimizin görevidir. Bu gençleri birbirleriyle çatıştıranların peşinde olacağımı bilsinler.

Kurd gençlerine kurd insanına sokak serseriliği kabadayılık gangsterlik yakışmaz. Gençlerimiz babalarından amcalarından dayılarından çok daha fazla eğitim görerek kendilerine ailelerine ulus ve welata hizmet etmelidirler. En azından kendilerine saygın yaşam düzenini oluşturmalıdırlar. Bu da zor değil. Gençlerimizin birbirlerine düşman olması ise hem zor olan yaşam tarzıdır hem de kabul edilemez.

İki kurd grubu veya iki kurd bireyi birbirlerine destek olmaları gerekirken niye birlerine zarar versinler. Son yüz yıldır Kurdistan’ı işgal eden barbarlar özellikle de Türkiye devleti sistemli olarak kurdleri fitneyle birbirleriyle çarpıştırıyorlar. Böylece kurdleri zayıflatarak kontrol ediyorlar. Benim yaşıtlarımın bu gerçekleri sevgili gençlerimize izah etmelidirler. İspatlarıyla bu olayları öğretmelidirler. Dilerim bu asil gençlerimiz benim bu şartlarda haykırışımı duyar ve kendilerinin yararlarına değerlendirirler.

Saygılarımla, Hisên Baybas