KURDİSTAN BİRLEŞİK DEVLETLERİNİN RESMİLEŞECEĞİNE İNANAN SOYLU HALKIMIZIN ASİL ŞAHSİYETLERİNE SAYGILARIMIZLA

0
168

On bin yılı aşan Kurd halkının bilinen yazılı tarihi vardır. İmparatorluklar ve büyük Kraliyetlikler kurmuş olan soylu kurd halkının tarihinde sistemli zulüm ve barbarlık yapmışlık yoktur.

Ne olduğu, kim olduğu soyu sopu bilinmeyen Mustafa kemal sapığı pislik çuvalı gibi ortalıkta dolanmış olan Süleyman Demirel ve leş kargasına dönüşen Tayyip Erdoğan gibilerinin anlayamayacağı düzeyde yüksek değerlere sahip kurd halkı yeniden toparlanmış olup soylu tarihine yakışırcasına cihan devleti oluşturmanın kararının ilk adımını atmıştır. Kurdistan Birleşik devletleri hükümetinin kuruluşunun tarifi budur.

İşgalci barbarların tehditlerine kurd u kurdistan davasını kendileri için geçim kapısı olarak kullanmaya alışmış olanlara kurd halkı bilmez, yapamaz, beceremez diyenlere Kurdistan Birleşik devletlerini resmiyet kazanması için yasal zemin yoktur diyenlere cevap olarak Kurdistan Birleşik devletleri hükümeti adına birleşmiş milletler kurumuna müracaatımızın konseptini 24-temmuz-2020 tarihinde hükümetimizin resmi sayfasında(uskgov.com) yenilmeyi boyun eğmeyi ve teslim olmayı asla kabul etmeyen soylu halkımız adına cihanı ilan ediyoruz.

Bilindiği gibi 24 temmuz 2020 tarihi hükümetimizi ikinci kuruluş yıl dönümü olması yanı sıra hükümetimizce Kurdistan şehitleri günü olarak kararlaştırılmıştır.

Uzmanlarımızın ve bizlerin ortak konuştuğu dil ve çalışmalarımız İngilizce olduğundan bu paylaşım İngilizcedir. Birleşmiş milletlere müracaatımızda İngilizce olacaktır. Dosyamızın diğer bölümleriyle birlikte müracaatımızın tamamını Kurdistan dilleri olan kurdmanci zazaki ve sorani lehçelerinin üçünü bir arada yazılı olarak paylaşacağız. Uluslararası düzeyde saygınlığı olan hukukçularımızın hazırladığı paylaşıyor olduğumuz bu bölüm ile ilgili yorumlarınızı rica ediyoruz.

Yekîtîya dewletên kurdistan bi xêr be.

Saygılarımla, Hisên Baybas