HERKESİN ÇOK İYİ ANLAMASI GEREKEN GELİŞMELER

0
201

Kurdlere ait Kurdistan topraklarını zorla işgal altında tutmayı dayatmış olup Türkiye’nin yüzde 25 ten fazla nüfusuna sahip olan ve bu topraklarda yerli olan kurd halkına yönelik sistemli soykırım uygulayan bir devletin yöneticilerinin demokrasiden, insan hak ve hukukundan söz edebilmesi Türkiye’de demokrasinin olduğunu söyleyebilmelerinin bir sokak fahişesiyle bir soyguncu hırsız ruh hastası sapığın ahlak dersi vermesiyle aynı değerdedir.

Türkiye’nin Kurdistan topraklarının büyük bir bölümünü işgal ettiği 1920’den sonra Türkiye’nin devlet olma statüsü olma kararının alındığı 1924 yıllından itibaren kurdlere ait tüm kurd isimleri kanunsuzca Türkçe diline çevirdiler. Kurdlerin bebelerini katleden faşist devletin Dersim’de kurdlere yönelik uygulamaları barbarca soykırımdır. Dersim’de kurd bebelerini Türk askerlerinin süngüleriyle katlettiler. Dersim’de kurd yaşlılarını kayalıklardan aşağı atarak katlettiler. Yine Dersim’de kurd gençlerini kurşuna düzdüler ve öylece katlettiler. Esir almış oldukları kurd çocuklarını ve kaçırdıkları kurd bebelerini de Mustafa Kemal’in emriyle özel enstitülerinde asimile ederek Türkleştirdiler. Bugün CHP’nin omurgasını oluşturan insan gücü, o esir çocukların çocukları ve torunlarıdırlar. Anadolu kulüplerini ve halk evlerini de aynı çocuklara organize ettiren faşist Türkiye devletini bugün öğretiyor olan kan emici vampir ruhlu kuduz köpekleri güçlerinin yettiği Kurdistan’ın her karış toprağında Dersim’de yapmış olduklarının aynısını yapıyorlar.

Erdoğan efendiye hatırlatmak lazım ki 15 Temmuz olaylarını kendiniz çalıp kendiniz oynadınız. 15 Temmuz olaylarını Türkiye’de tek parti dönemini aşan diktatörlüğü inşa etmek için ve Kurdistan ulusal kurtuluş mücadelesini boğuntuya getirebilmeyi hesapladınız. Faşist Türkiye devletini yönetenler sesimizi çok iyi duysunlar. Sizler, çakal ve kalleş kahpe sürüsüsünüz. Kurdistan kurtuluş mücadelesinin kahraman direniş mücadelesini karşı kaplan pençe operasyonu yıldırım operasyonu veya benzeri kudurmuşçasına saldırganlıklarınızla kurd halkını susturamazsınız. Sizin yaptığınız bizim için sizleri pislik devletinizle birlikte Kurdistanımızdan cehenneme yollamak için güçlü malzemedir. Soylu kurd bireylerinin kanını akıttığınız her damlası fırtınaya dönüşüp sizleri yok edecek ve Kurdistan birleşik devletlerini resmileştirecektir. Kahpeliklerinizi bize demokrasi maskaralığı diye yutturamazsınız. Bu senaryonuz bizim zaferimizle sonuçlanacaktır. Sizin yapmadığınız ve şimdi yüz yüze olduğunuz hesap budur. Kurdistan birleşik devletlerinin resmîleşmesi bizim zaferimizin adıdır. Bu kararımız yerine gelecek ve buna hiçbir güç te engel olamayacaktır.

Faşist devletinizin kurd halkına yapıyor olduğu barbarca zulüm günlük olarak uygulanıyorken siz terbiyesizce ahlaksızca demokrasiden söz edemezsiniz. Demokrasinin olmadığı bir ülkede sizin tabirinizle feto veya başka bir güç demokrasiye karşı darbe yapmış olamaz. Türkiye de daha önceki askeri darbeler gibi 15 Temmuz darbesi de devleti yönetenlerin çirkin oyunlarıdır. Halkı kandırıp kontrol etmenin eylemidir. Dolayısıyla Erdoğan kendi yazı kendi çaldı ve kendi oynadı. Esas amacı diktatörlüğünü kalıcılaştırmak ve Kurdistan kurtuluş mücadelesini ezmekti. Sonuç, gördüğünüz kurdistan birleşik devletleri projesi yaşam buldu. Diyoruz ki bundan sonra altta kalanın canı çıksın.

Dem xweş.

Saygılarımla, Hisên Baybas