ESKİ İÇ İŞLERİ BAKANI’NIN HÜSEYİN BAYBAŞİN DAVASI HAKKINDAKİ AÇIKLAMASI

0
94

Bu videoda Türkiye içişleri bakanın açıklaması Hüseyin Baybaşin’in Türkiye’nin inisiyatifiyle Hollanda’da rehin alındığının kanıtıdır. Beraberinde tutuklandıklarını söyledikleri akrabalarının hepsi beraat ettiler. Hüseyin Baybaşin’in mahkemesi  devam ediyor çünkü aleyhinde kararına bağlayabilecekleri hiçbir suç kanıtlayamadılar. Bu açıklamada İç İşleri Bakanı’nın anlattığı kısmetim 1 gemi olayında Hüseyin Baybaşin sorgulanmadı bile ve o davada sanık bile değildi. Yazılı evraklarda Hüseyin Baybaşin’e Türkiye devleti tarafından yapılmış olan suçlamalar Hüseyin Baybaşin PKK’nin finansörü olduğu Med tv’nin kurucusu olduğu ve sürgünde kurdistan parlamentosunun kurucusu olduğu gibi Med tv ve kurd parlamentosunun finansını sağladığı iddialarıdır. Kurdistanın genç nesli çoğu zaman soruyorlar Hüseyin Baybaşin kimdir niye Türkiye devleti tarafından hedef alındı ve niye Hollanda da rehin tutuluyor diye. Türkiye devletinin o dönemde içişleri bakanı olan itin dölü yaptığı bu düşmanca açıklama ve o dönemde Türk basının yazdıkları herkes için cevap olsun. Hüseyin Baybaşin bu video kaydını parasını ödeyerek TRT kurumundan satın aldı.

Hüseyin amcaya göre şimdi Türkiye’de kurdlere yönelik barbarca zulüm tek parti döneminden çok daha fazladır. Türkiye devletinin kurdlere yönelik sistemli zulüm uygulamasına seyirci kalanlar da suçludurlar. Kurd halkına yönelik suç işleyenlerin işlemiş oldukları suçların hesabını vermeye hazır olsunlar. Dem xweş.

VİDEO LİNKİ AŞAĞIDADIR

ESKİ İÇ İŞLERİ BAKANI'NIN HÜSEYİN BAYBAŞİN DAVASI HAKKINDAKİ AÇIKLAMASI

Bu videoda Türkiye içişleri bakanın açıklaması Hüseyin Baybaşin’in Türkiye’nin inisiyatifiyle Hollanda’da rehin alındığının kanıtıdır. Beraberinde tutuklandıklarını söyledikleri akrabalarının hepsi beraat ettiler. Hüseyin Baybaşin’in mahkemesi devam ediyor çünkü aleyhinde kararına bağlayabilecekleri hiçbir suç kanıtlayamadılar. Bu açıklamada İç İşleri Bakanı’nın anlattığı kısmetim 1 gemi olayında Hüseyin Baybaşin sorgulanmadı bile ve o davada sanık bile değildi. Yazılı evraklarda Hüseyin Baybaşin’e Türkiye devleti tarafından yapılmış olan suçlamalar Hüseyin Baybaşin PKK’nin finansörü olduğu Med tv’nin kurucusu olduğu ve sürgünde kurdistan parlamentosunun kurucusu olduğu gibi Med tv ve kurd parlamentosunun finansını sağladığı iddialarıdır. Kurdistanın genç nesli çoğu zaman soruyorlar Hüseyin Baybaşin kimdir niye Türkiye devleti tarafından hedef alındı ve niye Hollanda da rehin tutuluyor diye. Türkiye devletinin o dönemde içişleri bakanı olan itin dölü yaptığı bu düşmanca açıklama ve o dönemde Türk basının yazdıkları herkes için cevap olsun. Hüseyin Baybaşin bu video kaydını parasını ödeyerek TRT kurumundan satın aldı.

Hüseyin Baybaşin paylaştı: 2 Haziran 2020 Salı