RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN HALKTAN PARA İSTEMESİNİN ARKASINDAKI GERÇEK NEDEN

0
312

Erdoğan efendi, Angola’nın eski devlet başkanı ile 50 milyar dolarlık anlaşma yapmıştı. 50 milyar dolarlık Türkiye Cumhuriyeti devlet tahvilini Angola’ya garanti olarak vermiş ve Angola’dan 50 milyar dolar para almıştı. Recep Tayyip Erdoğan’ın ricası üzerine üç kez Angola’nın devlet başkanı bu ödemeyi erteledi. On gün önce Erdoğan efendi özel bir ricacı gönderdi, bir daha ertelemek için. Ancak, Angola devlet başkanı bu halebi reddetti.

Bugün Angola’da bir dostumla görüşmemden edindiğim bilgi, Angola devleti Türkiye’den bu 50 milyar doları faiziyle birlikte derhal ödemeleri için yasal işlem başlatıyorlar. Recep Tayyip Erdoğan bu kararı bildiği için halktan 50 milyar doları faiziyle beraber ödemek için halktan para topluyor. Bu parayı toplarken korona virüsünü bahane ediyor. Tek adamın yönettiği bir devletin hali böyle olur. Demokratik devlet yönetiminde denge için kontrolün olması şarttır.

Recep Tayyip Erdoğan’ın Angola’ya ödemek zorunda olduğu 50 milyar dolar ve faizinin meblağı ciddi bir sıkıntıdır. Ancak bu Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’nin başına açtığı sıkıntıların milyonda biridir. Türkiye’de devlet yapısının korunmasını isteyen çevreler ve kürt halkının hak ve hukukunun iade edilmesini insani ve hukuki hak olarak görenler kafalarını kumun altından çıkarmaları gerekiyor. Bizden söylemesi.
Biz kürtler kendi kendimizi yönetmek hakkına sahip olduğumuz gibi kendi devletimizi de kurmak zorundayız. Bu Angola ile olan sorun ve Erdoğan’ın Türkiye’nin başına açtığı milyonlarca sorunlar biz kürtlerin durumunu olumlu veya olumsuz etkilemeyecek. Biz kürtlerin gereksinimi bağımsızlıktır ve biz bunu sağlamayı başaracağız. Türkiye’nin gerçek sorunu korona virüs değil kirli zihniyet virüsüdür. Recep Tayyip Erdoğan da o kirli zihniyet virüsünün lideridir, terörist zihniyet virüsünün lideridir.

Recep Tayyip Erdoğan, Angola’nın bu borcunu derhal ödemesi gerekiyor. Burada bir hususu netleştirmemiz gerekiyor, Recep Tayyip Erdoğan Türkiye devlet bonosunu Angola ile yapmış olduğu anlaşma çerçevesinde dünyanın çeşitli bankalarında bozmuş. Garantör, Angola’dır. Dünyanın o bankalarına şimdi Angola’nın ödemesi gerekiyor. Angola’nın garantörlüğünde Recep Tayyip Erdoğan o parayı almış, paranın ödenmesi gereken dünya devlet bankaları Türkiye’nin devlet bonolarını iade edecekler. Bu yapılmazsa Türkiye devleti iflas eder. Eğer Recep Tayyip Erdoğan veya Türkiye devletinin herhangi bir yöneticisi bunu inkar ederlerse ben bu anlaşmayla ilgili belgeleri de paylaşabilirim.

Saygılarımla, Hisên Baybas