“MÜTTEFİKLİK” DEMEKLE, ORTAKLIK DEMEK İSTİYORUZ

0
223

Net ve açıkça anlaşılmasını önemsediğimiz bir konu var. Biz, hiçbir Devletten yardım istemedik ve istemeyeceğiz de. Amerika Birleşik Devletlerinden de yardım istemedik. İsrail Devletinden de yardım istemedik. Başka hiçbir Devletten de yardım istemedik, istemeyeceğiz. Bazı Devletlere ortaklık temelinde ortaklık teklif ettik. Ortaklık temelinde müttefiklik.

Bizim istediğimiz budur. İlişkilerimizde, çalışmalarımızda hassasiyetle üstünde çalıştığımız budur. Bu çalışmalarımızı başarıyla sonuçlandırırsak, ki bunu başaracağımıza inanıyoruz. Kurdîstan Birleşik Devletleri resmileşmiş demektir.

Ulusal Ordu, ulusal ekonomi, ulusal eğitim alanlarında yapacağımız çalışmaların fizibilite-ön çalışma tamamlanmıştır.
Ulusal ekonomi ve ulusal eğitim alanında çalışmalara başlamak için karar aldık. Kısa süre içinde bu iki husus için adım atacağız. Müttefiklik anlaşmalarının tamamlanmasıyla, müttefiklerimizle birlikte, Kurdîstan Birleşik Devletleri Ulusal Ordusunu inşa etmek daha uygun olduğunu kararlaştırdık.
Soylu Halkımızı kısaca bilgilendirmek üzere bu paylaşımı gerekli gördük.

Ulusal Ekonomi ve Ulusal eğitim alanında yapıyor olduğumuz çalışmalarla ilgili bilgileri de yetkili çalışma arkadaşlarımız paylaşacaklar.
Silav u rêz.

06-02-2020

Saygılarımla, Hîsen Baybas