KÜRDİSTAN BİRLEŞİK DEVLETLERİ ZATEN VARDIR…

0
537

Ortadoğunun sıkıntılarının ve sorunlarının temel nedeni Kürt Halkına yapılan zulümdür. Ortadoğudaki Kürdistan işgal devletlerinin yapmış oldukları zulümler değil, Kürdistan topraklarında işgalci olmayıp işgalcilerin Kürtlere yapmış oldukları zulümü gördükleri ve bildikleri halde müdahale etmeyen diğer Ortadoğu devletleri de Kürt Halkına yapılmış olan zulüm nedeniyle günahkardırlar. Suçludurlar.

Ortadoğudaki sorunların ve sıkıntıların bitebilmesi ve Kürt Halkının zulümden kurtulması için Kürdistan Birleşik Devletleri’nin resmileşmesini sağlamamız gerekiyor. Bu gerçekleri görmezlikten gelerek, güç odaklarının hesaplarına uygun davranmaya çalışarak bir yüzyıl daha geçirirsek yine bu noktaya geleceğiz. Ortadoğudaki sorunların ve sıkıntıların kaynağı budur. Kürdistan topraklarında işgalci olan Türkiye, İran, Irak ve Suriye barbar devletleridir. Mağdur olan Kürt Halkının da Kürdistan ‘ın tamamını bağımsızlaştırmanın çalışmalarına odaklanması gerekiyor. Işgalcilerin konumunu çok iyi hesaplamak zorundayız. Bölge devletlerinin ve dünya yönetiminde olan devletletin konumunu çok iyi görmeli ve çok iyi hesaplamalıyız. Bu hesapları yaparken de gerçekçi olmak zorundayız. Bu biz Kürtlerin işidir.
Kürtlüğe olan borcumu bu çalışmalarla ödemeye çalışıyorum. Kürdistan Birleşik Devletleri projesi bu inancın ürünüdür. ABD ve İsrail ile müttefiklik temelinde ortaklık oluşturmamızın zorunluluğu da hedefe ulaşabilmemiz için zorunlu bir gerekliliktir.
Gelin gerçekçi olalım, gelin Kürtlüğümüze sahip çıkalım, gelin Kürdistan Birleşik Devletleri’ni resmileştirmek için yaşayalım. Xwedaya güveneceğiz ve çok çalışacağız. Kürdistan Birleşik Devletleri çatısı altında yaşamak inancıyla görüşmek üzere…
Saygılarımla, Hîsen Baybas