KURDÎSTAN BİRLEŞİK DEVLETLERİ HÜKÜMETİ’NİN, İKİNCİ YIL ÇALIŞMA HEDEFLERİ

0
516

Hükümetimizin, ikinci çalışma yılında, ulusal çıkarlarımızın korunması konusunda çalışmalar yürütecek.
Birinci yıl sürecinde, Birleşmiş Milletler kurumuna müracaat çalışmalarımızın kapsamı, “yasal gereklilik” zorunluluğundan genişletildi.
Kurdîstan Birleşik Devletleri Anayasası, Birleşik Devletlerin her bir yerel-Bölgesel Devlet yasalarının çerçevesi, hazırlanması zaman aldı.

Bu yıl içinde, Kurdîstan Birleşik Devletleri’nin resmen tanınması için yapılacak müracaat ile birlikte, Halkımıza ait olan zenginlik kaynaklarının korunmasına yönelik “talep” hazırlanıyor. Bu hususla ilgili geniş bilgileri, ileride paylaşacağız.
Ayrıca, müracaat ile birlikte, Kurdîstan Birleşik Devletleri vatandaşlarının güvenlikleri, ulusal haklarına sahip çıkmaları için örgütlenme hakları, işgalcilerin bitirilmesine yönelik çalışmalar yürütebilmelerinin yasal haklarının güvence altında alınması için de “talep” hazırlanıyor.
Kurdîstan Birleşik Devletleri pasaport, kimlik ve para biriminin belirlenmesi çalışmalarının da tamamlanmasıyla “talep” halinde sunulması gibi hazırlıklar da tamamlanacak.

Halkımızı sömürerek, Halkımıza kan kusturmaktan zevkle, gururla söz edip başarı olarak görüyor olan faşist ve barbar işgalciler, Kurdîstan Birleşik Devletleri Hükümetinin önünde hesap vermeye hazır olmak zorundadırlar.
Kurd Halkı, kendi Devletini kurmanın hazırlığını başarıyla tamamlayıp, Kurdîstan Birleşik Devletlerini resmileştirecektir.
Kurdîstan’da, kan emici işgalciler için, artık yer kalmamıştır.

Ayrıca, Kurd u Kurdîstan davasını, kendilerine geçim tezgahına dönüştürmüş olanlar ile işgal güçlerine hizmet ederek, onlara bağımlı duruma düşmüş olanlar da, Kurdîstan Bağımsızlık çalışmalarına kulak vererek, çalışmalarını bu çerçevede geliştirmeye başlamalıdırlar. Soylu Kurd Halkı için Bağımsızlık zorunludur.

25-07-2019

Saygılarımla, Hisên Baybaş