KURDÎSTAN BİRLEŞİK DEVLETLERİ HÜKÜMETİ BİR YAŞINDA. BİXÊR BE

0
481

Kurdîstan Birleşik Devletleri Hükümeti’nin birinci kuruluş yılını mütevazilikle kutladık. Hükümetimizin resmi sayfası için İngilizce açıklama yazılarını hazırlayıp paylaşan Hükümet üyelerine çok teşekkürler. Ayrıca, Hükümet sitesine Kurdmanci dilinde şiir yazmış olan Hükümet üyesi hanımefendi arkadaşımıza, hepimiz teşekkür ediyoruz.

Hükümet sayfasına, Birinci yıl kutlaması için yazılmış olan yazının birini, Hükümetimiz adına yazmış olan arkadaşlarımız gibi, kendi adına diğer yazıyı yazmış olan arkadaşımız da, uluslararası yüksek eğitimli Hükümet üyeleridirler.
Hükümet üyeleri arasında bir kapalı salon kutlaması tartışıldı. Şimdilik, böylesi bir açılımın, üyelerimizin güvenliklerine yönelik risk oluşacağına ve düşmanlara gereksizce fazla bilgi ulaşmasını engellemek hususları dikkate alınarak, farklı yerlerde yapılan toplantılarda ve kısaca paylaşımlarla yetinilmesi kararlaştırıldı.

Son günde, Keko abimizin “Kurdîstan” adlı şarkısının sözleri de, Hükümetimizin birinci yıldönümü kutlaması adına Hükümet sayfasında paylaşıldı. Keko abimize, Kurdîstan Birleşik Devletleri Hükümeti adına teşekkür ediyoruz. Keko abimiz de, Hükümetimiz gibi sürgünde doğmuş. “Kurdîstan” adlı şarkısının sözlerini kendisi yazmış. Şarkının klibi, Kurdîstan’da çekilip hazırlanmış. Projenin klip çerçevesinin kararı, hazırlanışı ve oyunculuğu da, şarkı sözü gibi Keko abimize aittir.

Sürgünde doğmuş olan asil ve yetenekli Kurdîstanlı’ların, Bağımsız Kurdîstan inancı ve tutkulu sevgisiyle büyüdüklerini görmek, şahsen, benim için yaşam iksiridir.
Keko abimize, çalışmalarında başarılar diliyoruz. Keko abimizin “Kurdîstan” adlı şarkısı çok kısa sürede paylaşılacakmış.

Kurd u Kurdîstan davasının, Bağımsızlıkla taçlanmasını isteyen her Kurdîstanlı’nın dinlemesini, izlemesini ve çalışmalarımıza görüşleri gibi sanatsal üretkenliğiyle de katkıda bulunmaya çalışmalarını rica ediyoruz. YEKîTîYA DEWLETÊN KURDÎSTAN, her hebî

25-07-2019

Saygılarımla, Hisên Baybaş