KURDÇÜLÜK ANLAYIŞIYLA KUCAKLAŞALIM

0
435

Biz Kurdler, Kurdistan ülkesinin sahibiyiz. Barbar ve zorla işgal güçleri bu hakikati değiştiremezler. Bu, değişecek bir olgu da değildir. Biz Kurd’ler, kendimize sahip çıkabilecek bilinç ve kudretteyiz. Kurd u Kurdistan davasına inanç ile bağlı olanlarımız, Kurdistan Bağımsızlığını sağlamayı başarmaya yeterliyiz. Bu inanç kararlılığıyla, her şerefli Kurd soydaşımdan ricam vardır.

Düşünsel olarak Kurdistan Bağımsızlığına inanalım. Beynimiz, zihnimiz, yüreğimiz bu inançla dolu dolu olmalıdır. Şarkılarımız, türkülerimiz, hikayelerimiz, aşk ve sevgimiz, işimiz, insan ilişkilerimiz, sosyal sohbetlerimiz, evliliklerimiz, benim saymadıklarımı da sizler ekleyin ve Kurdistan Birleşik Devletleri’nin kazanmasına uyarlayalım.
Şarkılarımızı, şiirlerimizi yeniden yazalım. Bağımsızlığa inancımızı, kararlılığımızı haykırarak paylaşalım. Kurdistan Bağımsızlaşacak mı diye bir soruya izin vermeyelim. Kurdistan Bağımsızlığına inanmayanları ayıplayalım. Kurdistan Bağımsızlığını istemeyenleri protesto edelim.

Türkiye Kurdü, Irak, İran veya Suriye Kurdü gibi, işgal güçlerinin propagandası olan söylemleri kabul etmeyelim. Böylesi söylemleri şiddetle kınayalım. Doğu Kurdistan, Batı Kurdistan, Kuzey Kurdistan, Güney Kurdistan şeklinde kendimizi tanıtalım.
Güzel Kurdçe’mizi öğrenelim. Geliştirmek amacıyla öğretelim. Düşünce ve rüyalarımız Kurdçe olsun ki ömrümüz uzun ve mutlulukla geçsin.
Bazı takipçi soydaşlarımız bana, Kurdçe yazmadığım için tepki gösteriyorlar ve çok haklıdırlar. O saygıdeğer soydaşlarımdan, bizim sitede konuk yazar olarak Kurdçe yazmalarını rica ediyorum.

Halkımız, Dünya’nın her tarafına dağılmış durumdadırlar. Gelecek aylarda her soydaşımıza ulaşmayı amaçlıyoruz. Bu süreçte Kurdçü soydaşlarımızın kervanımıza yazılı öğretileriyle katılmalarını rica ediyoruz.
Silav u rêz jibona bawerkerên Kurdîstan a serbixwe. 09-04-2019

Saygılarımla, Hisên Baybaş