DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN. ŞİKÂYETLERİN İÇİN, DİLİNE KURD ARI’SI BAL DAMLATSIN

0
270

Öncelikle doğum günün, senin için, her istediğini gönlüne göre edinmene vesile olsun. Özel durumla ilgili yazmış olduğun konuda senin için en iyisini diliyorum. Gereksizce çok kez canımı sıkmayı başardın, canımı sıktığın gereksizliklerin senin için yararlı olduğuna inanıyorsan, hayırlı olsun.
Paylaşımlarımın, gönderilerimin içeriklerinde söylenen söylemler, özel olarak yazılıyor. Rastgele değil. Birileri soydaşlarımı katlediyor, diğer birileri de menfaat için bu zulmü alkışlıyorken, ben onlara öpücük mü göndereyim istiyorsun? Birilerine yönelik ağır bir söz söylüyorsam, hak etmiş olduklarına inanıyorum. Benim gönderilerimde küfür olmaz. Sen biraz abartmışsın. Söylemlerimde yalan ve iftira yok. Hak edenin ağzının payını vermek gerekiyor.

Bazen, senin can sıkıcı hareket ve söylemlerine, seni kıracak tarzda cevaplamışsam, senin iyi niyetli olduğuna inandığımdandır.
Dini konularla ilgili sözlerin, senin kendi kuruntundur. Din konusunun Kurd kimliğini, Kurd’lüğü yok edilmesine yönelik malzeme olarak kullanılmasına tepki gösteriyorum. Sen, o bölümleri dikkatlice okursan daha iyi olur.
Benim söylediklerimi tam anlamadan gevezelik yapmaya devam edersen, Kurd Arı’sı senin dilini iğneler.

İnsanların kendilerine daha iyi sahip çıkmaları için yüksek eğitim görmeleri şarttır. İnsanları, eğitimli-eğitimsiz diye ayırmak veya eğitimsiz insanları küçümsemek çok saçma olur. Yüksek eğitimli her insan, eğitimsiz insandan daha iyidir düşüncesi geri zekâlılıktır. Kişinin iyi veya kötü olması, kişinin karakteriyle ilgilidir. Eğitimiyle değil.
Bağımsız Kurdistan Devleti istememiz, her bir Kurd insanının diğer Halk insanlarının sahip oldukları hak ve olanaklara sahip olmalarını sağlamak içindir. Çocuklarımıza yüksek eğitim verelim. Kendimizi eğitelim.
Bilgilerimizi arttıralım. İmkanları olmayan soydaşlarımızın eğitimlerine yardımcı olalım. Bunları ifade etmek, eğiti olmak amacıyladır.

İftiralarıyla, yalanlarıyla midemi bulandıranlar, terbiyesizliği kendileri için yaşam tarzı haline getirenler, nankör ve riyakar insanlar kim olursa olsunlar, toplumun parazitleridirler. Böyle insanların benim adımı anmalarına izin vermem. Hatalarından, kusurlarından dolayı özür dileyip, günahlarından, suçlarından temizlenip, insan gibi yaşamaya alışmış her insan’a saygı duymalıyız. Çirkeflikleriyle yaşamak isteyen hiçbir insana sempati duymak doğru değildir.
Terbiyesizlik yapan bir insanın o terbiyesizliğine sessiz kalmak, o terbiyesizliğe ortak olmak demektir.
İsrail veya Amerika ile ortaklık, müttefik anlaşması sağlanırsa, Kurdistan’ın ve her Kürd’ün çıkarına, yararına olur. Ortaklık, müttefiklik anlaşması, bel bağlamak veya sırtımızı dayamak değildir.
Senin gibi başka bazı okuyucular da paylaşımlarımı tamamen okumadan, içeriğini net olarak anlamadan ve tamamını bir bütün olarak değerlendirmeden bana saldırıyorlar. Saldırıyor olman beni rahatsız etmiyor. Yazılarımın içeriğini tam anlayamadan tepki göstermeye devam edersen, yazılanlardan yararlanamazsın. Bu beni rahatsız ediyor.

Yazıları acele etmeden okuyup, sakin kafayla değerlendirirsek eğer, yazılmış olanlardan doğru bir şekilde yararlanabiliriz.
Kurdistan Birleşik Devletleri Hükümeti yöneticisi olmak önemlidir. Sen de her Kurd gibi bu Hükümet yöneticisi veya Hükümet çalışanı olabilirsin. Bunun için Kurdçe bilmek zorunludur. İngilizce dilini bilmek, Hükümet yönetiminde görev alanlar, Bakan düzeyinde görevliler için şarttır. Ama Hükümet üyesi olmak her Kurd’ün hakkıdır. Daha geniş bilgi için kurdistan@uskgov.com adresine müracaat imkanı var.
Benden veya diğer Hükümet üyesi arkadaşlardan da somut sorularınızı sorup cevap alırsınız.

Doğum gününü haber verdiğine sevindim. Biraz daha erken haber verseydin, davet etseydin, at’ıma biner gelirdim. Eh, artık seneye gelirim.
Yazılarımı daha dikkatli oku ve sakin kafayla değerlendir. Böyle davranırsan, Kurd Arı’sına söylerim, dilini ısırmaz.
Kurdçe konuşup yazmayı geliştir. Gerek yere kendini yorma.
Bu arkadaşımızın eleştiri ve sorularını cevaplarken, benzer soru ve eleştirilere de açıklık getirmiş oldum. Kurd u Kurdistan davası çok hizmet gerektiriyor.
Yirmi yıldan fazladır hapishane cehenneminde yaşadığımı unutmamanızı rica ediyorum. Daha fazla verimli olmam gerektiğini kabul ediyorum.

27-08-2018

Saygılarımla, Hüseyin Baybaşin