SOYLU HALKIMIZI ÇIKMAZA DEĞİL, BAŞARIYA TAŞIYACAĞIZ. BAŞARI, BAĞIMSIZLIKTIR

0
480

Kurdistan Birleşik Devletleri’ni inşa etmek amacıyla kurulmuş olan Hükümet çalışmaları tamamen hedefe varmayı amaçlamıştır. Çalışmalar amaca hizmet çerçevesinde yürürse eğer, başarı çok daha fazla kolay, hızlı ve sağlıklı olur.

24 Temmuz 2018 tarihinde ilan edilmiş olan Hükümet, Dünya Devletlerinin ilgi odağına dönüşmüştür. Bilgi edinmiş olan soydaşlarımızdan destek sözlerinin yanı sıra, Hükümet üyelerine çok mantıklı sorular yöneltip yanıt istiyorlar.
Bunların hepsine ayrı ayrı yanıt yazıp yollamak kolay olmayacak. Bizim saygıdeğer soydaşlarımızdan ricamız, paylaşımlarımızın hepsini dikkatle okuyup anlamalarını, kendi aralarında tartışıp, sorularını ve desteklemek tekliflerini ona göre göndermeleridir.
Desteklemek isteyen saygıdeğer soydaşlarımız, Hükümet’in amaç ve hedefini çok iyi öğrenmeleri şarttır.
Soru soran soydaşlarımızın yanıtlarının bazıları zaten paylaşılmıştır.
Bunları belirtmekle beraber, elbette bu çalışmalar soylu Halkımıza hizmet etmeyi amaçlıyor. Her bir soydaşımızın Hükümet çalışmalarına katılmaları, katılamazlarsa eğer, desteklemeleriyle bu proje başarıyla hedefine ulaşır.
Hükümet ilanından sonra iki konuda çalışmalar yürüyor.

1- Birleşmiş Milletlere müracaat çalışmaları yapılıyor. Müracaatın içeriği, yasal hak talebini kapsıyor. Bir de müracaatı destekleyecek çevrelerle kapsamlı görüşmeler yürütülüyor.

2- Kurdistan Birleşik Devletleri sınırları içerisinde Kurd soydaşlarımıza yönelik işlenmiş suçların hesabını sormak amacıyla, Dünya’nın çeşitli ülkelerinde var olan kanunlar çerçevesinde mahkemelere müracaat etmek amacıyla çalışmalar yürütülüyor.
Kurdistan’ın her dört parçasında soydaşlarımıza yönelik işlenmiş olan suçlarla ilgili bilgi, delil ve şikayetçi olmak isteyenlerle ilgili desteklerinizi önemle rica ediyoruz.
Ayrıca bize ulaşmasını gerekli gördüğünüz bilgi, görüş ve önerilerinizi bize ulaştırmanızı rica ediyoruz.

Çalışmalara katılmak isteyen soydaşlarımız, proje’nin amaç ve hedefini doğru buluyorlarsa, elbette katılmalarını istiyor ve seslerini duymak istiyoruz.
Kurd u Kurdistan için şimdiye kadar yapılmış olan hizmetlere saygı duyuyoruz. Bu mücadele tarihinin bilgileri, kazanımları, aracıları, Hükümet’imizin çalışmalarının temel çerçevesini oluşturmuştur.
Bugün için Kurdistan’ın her parçasında Kurd u Kurdistan’a hizmet amacıyla mücadele çalışmalarını değerli buluyor ve saygı duyuyoruz.

Kurdistan Birleşik Devletleri Hükümeti, var olan tüm siyasi hareketlerden bağımsızdır. Yeni bir oluşumdur. Bunu tekrarla hatırlatıyoruz.
Felsefemiz Kurdçü’lüktür.
İdeolojimiz Kurdizm’dir.
Hedefimiz, Kurdistan Birleşik Devletlerini resmileştirmektir.
Projemizin içeriği, Halkımızın beklentilerine yanıt programdır.
Çalışmalara katılacak soydaşlarımız gibi soydaşlarımızın da bilmelerini önemle rica ediyoruz ki: Çalışmalarımızı programlı yürütüyoruz. Adım adım yürüyeceğiz. Geriye dönüşümüz olmayacağı gibi kazanacağımızı da çok iyi biliyoruz.
Çalışmalarımızın kapsamını biliyor ve desteklemek istiyorsanız, yaşıyor olduğunuz yerde de çalışmalar yapabilirsiniz.

Hükümet, çalışmalarında sokaklara yönelmeyeceğiz. Hükümet adap ve ağırlığına uygun olarak yasal çerçevede diplomatik ve siyasi çalışmalar yürüteceğiz.
Siz değerli soydaşlarımız da destekleyecekseniz, Hükümet kurallarını ve standartlarının sınırlarını aşmayalım.
Provokasyonlara, yobaz oyunlara dikkat edelim.

Yukarıda izah etmiş olduğum adımların öncelikli adımlar olduğunu, atılması gereken tüm adımların atılacağını unutmayalım.
Siyasi, Ekonomi ve Askeri kurumlaşmalar da dahil ulusal bazda atılacak adımlar da çalışma programı dahilindedir.
Projemiz yenidir. Hedefimiz bellidir. Çalışma yöntemlerimiz de farklıdır. Kurdistan’ın sınırları gibi, tarihi de biliniyor. Hedefimiz, Kurd Halkını Kurdistan’da egemen kılmaktır. Malımıza, mülkümüze değil welatımıza sahip çıkacağız. Kurd u Kurdistan her bijî.

07-08-2018

Saygılarımla, Hüseyin Baybaşin