KURDİSTAN BİRLEŞİK DEVLETLERİNİN RESMİLEŞMESİ, KURDİSTAN TOPRAKLARINDA KURULAN KUKLA DEVLETLERDEN ÇOK DAHA KOLAY OLACAK

0
719

Türkiye’nin Anayasa’sında Kurd kelime geçmiyor çünkü yasaktır. Bu gerçeğe rağmen Türkiye’yi yönetenlerin “Kurd’lerle kardeşiz”(?) söylemleri sahtekarlıktır.
Ayrıca Kurd Halkına yönelik bu söylemler, soylu Kurd insanını aşağılamaktır.

Birinci Dünya Savaşı sonrası, Osmanlı’nın kontrolünden alabilmek için Kurd Krallarıyla iş birliği yaptılar. Erzurum kongresinde, Mustafa Kemal, Kurdistan Krallarına “Osmanlı Sultanı’nı işgalcilerden kurtaralım” temelinde anlaşma yaptı. Anlaşmaya göre, Osmanlı Sultanı işgalcilerin elinden kurtarılacaktı. Sonra Kurd’lerle koalisyon temelinde ortak devlet inşa edilecekti. Osmanlı Sultanı İstanbul’daki Saray’ında İngiliz ve Fransız’ların esiriydi. Bu doğru. Ama Mustafa Kemal İngiliz ve Fransız’ların emrinde Osmanlı’yı ortadan kaldırmak için çalışıyordu. Osmanlı Paşası olan M.Kemal, kendi devletine karşı işgal güçleri olan İngiliz ve Fransız’larla işbirliği yapmıştı. Halk dili tabiriyle, Mustafa Kemal vatan haini idi. Erzurum kongresine katılan soylu Kurd Halkının Kralları bu gerçekleri bilmiyorlardı. Erzurum kongresine katılan soylu Kurd Halkının Kralları bu gerçekleri bilmiyorlardı. Erzurum Kongresi 1919 yılında oldu.

Skys-Picot anlaşması 1916’da oldu. Skys İngiliz, Picot Fransız komutan.
1916 yılında işgal güçlerinin o iki komutanı Türkiye’nin yeni sınırlarını çizmişlerdi. Mustafa Kemal de onların elemanıydı. Bu gerçekleri küçümsemeyelim. İngiliz ve Fransız’lar Osmanlı’yı ortadan kaldırırken, Osmanlı topraklarını da kendilerine bağlı yeni yönetimlerin eline verdiler. Mustafa Kemal ve yandaşları, Kurtuluş Savaşı dedikleri savaş, bugünkü Türkiye ceoğrafyasını Osmanlı yönetiminden alınması savaşıdır. Haritayı çizen, silah, mühimmat verip savaşı koordine edenler de İngiliz ve Fransız’lardı. Osmanlı hanedanı etkisiz hale getirildikten sonra, Türkiye’nin yönetimi M.Kemal ve yandaşlarına teslim edildi. Osmanlı Sultanı’nın ailesi ve yakınları da İngiliz ve Fransız’lar sürgüne götürdüler. Kurd’ler, bu kalleşliğe baş kaldırdılar. İngiliz ve Fransız’ların emriyle M.Kemal ve onun gibi kalleş yandaşları Kurd’lerin Kral ve Bey’lerini ve Kurdistan ordusunu alçakça ve kalleşçe imha ettiler.

Şimdi Kemalist ve Türkiye’yi yöneten kalleş döllerine soruyorum, bunlar doğrudur ve sizler de biliyorsunuz değil mi? Ermenilere yönelik, “Osmanlı arşivlerini açalım” diye zırlıyorsunuz ya. Osmanlı’nın nasıl parçalandığını, Erzurum kongresini perde arkasını, Kurd Krallarıyla anlaşmaları ve Mustafa Kemal’in İngiliz-Fransız’larla izah ediyor olduğum anlaşmaların bilgilerini içeren arşiv’leri de açsanıza. Zulüm’ün dölleri.
Kurd Halkını, Birinci Dünya Savaşı sürecinde İngiliz’lerle veya Fransız’larla iş birliği yaptığını iddia eden zulmün piçleri, yüreğiniz varsa doğru tarihin arşivlerini Türkiye Halkına açıp gösterin.
Kalleş soyunun yüreği bozuk olur.

Ama size soylu Kurd Halkı adına, yüzünüze tükürük gibi müjdem var.
O arşiv’leri ve gizli anlaşmaların tutanaklarını Kurdistan Birleşik Devletleri’nin uzmanları yayınlayacaklar. Hem de her satırını.
Ak Parti de Kurd Halkının sırtından, alın terinden oluşup güçlendi.
Güçlenir güçlenmez Kurd Halkını alçakça ve sinsice imhaya yöneldi.
Binlerce benzer örnek verebilirim. İsteyenler tarihi bilgilerden yararlanıp öğrenebilirler.

Kurdistan Birleşik Devletleri haritasını Kurd kardeşlerimle çözdük ve çizdik. Temel yasal çerçevesi de Kurd malıdır.
Irak ve Suriye’nin de geçmişi(ki onlarda Osmanlı toprağıydı) Türkiye ile aynıdır.
Kurdistan Birleşik Devletleri’ni resmileştirecek olan güç de tamamen Kurd malıdır.

24-Temmuz-2018 tarihinde ilan edilen Hükümet, 2021 yılında Kurdistan’ın tamamında genel seçimi ve 2023 yılında da resmileştirmeyi başarmayı hedefliyor. 2021 yılında genel seçimle merkezi Hükümet belirlenecek. 2023 yılının 24 Temmuz’unda da Kurdistan Birleşik Devletleri’nin, resmi Devlet statüsüyle Dünya’daki yerini alması hedefleniyor.

Ben olmasam da bu başarı mutlaktır.
Bu onurlu yolculuğa katılmak isteyen ve Kurdistani ruh taşıyan soydaşlarımızla kucaklaşmak için çalışmaları yürüten Hükümet heyeti ile diyalog kurmanın adresi, kurdistan@uskgov.com. Sılav u rêz.

Saygılarımla, Hüseyin Baybaşin

25-07-2018